Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Zeytin yaprağının cilde faydaları nelerdir

Zeytin yaprağının cilde faydaları nelerdir

Zeytin yaprağının cilde faydaları nelerdir

Antiosidan etkisiyle mikrop öldürücü olan zeytin yaprağı içinde bulunan uçucu yağ asitleri sayesinde cilt için 1 numaralı bakım ürünüdür. Yapıcı ve onarıcı etkisiyle sivilceleri erkenden iyileştiren zeytin yaprağı cildi pürüzsüzleştirmekle birlikte kuru ciltleri de parlatmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında cilde iyi gelen ve cildi güçlendiren zeytin yaprağı gözenekleri temizleyip sıkılaştırıcı etkisiyle yüzünzü yumuşatarak pofuduk bir hal almasını sağlar. Cilt hastalıklarına da iyi gelen zeytin yaprağı egzama gibi hastalıklarda kaşıntıyı ve soyulmayı engeller.

Zeytin yaprağının cilde faydaları

1- Yüzümüzdeki yağ bezlerini eriterek hormonların hızlanmasından dolayı meydana gelen sivilcelerin oluşumunu engellemektedir.

2- Düzenli olarak kullanıldığında yüzünüzdeki gözenekleri sıkılaştırıp cildi pürüzsüzleştirerek pofuduk bir hisse neden olur.

3- Romatizmal hastalığı olan bireylerin cildini güçlendirerek egzama gibi soyulma hastalıklarına iyi gelmektedir.

4- Yağlı ve kuru ciltlere iyi gelir. Yağlı ciltlerde yağ bezlerini eriterek yağ oranını düşürmekle birlikte, kuru ciltlerde ise hormonları hareketlendirerek Zeytin yaprağının cilde faydaları nelerdirvücudun yağ salgılamasını sağlar.

5- İçindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin her yerindeki lifleri sıkılaştırarak sarkmaları engeller. Bu sayede sıkı bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

6- Kuru ciltleri nemlendirerek kırışıklıkları engellemekle birlikte, cildi parlatarak çekici bir hale getirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz