25 Temmuz 2014

Yüzü sabunla yıkamak zararlımıdır?

Yüzü sabunla yıkamak zararlımıdır?

Yüzünüzü temizlerken, yıkarken kullanmış olduğunuz sabunlar içeriğine göre zararlı olabilmektedirler. Örnek verecek olursak nemlendirici bulundurmayan, Ph değerleri cilt yapısına uygun olmayan, yüksek dozlarda koku ve kimyasal maddeleri içeren sabunlarla cildi yıkamak zaman içersinde tahrişe neden olur. Ardından kurumalar ve kırışıklıklarda görülebilir. Özellikle kokulu olan sabunlar hassas cilde sahip kişilerde cildinde kızarmalara ve alerjik reaksiyonlara yol açmaktadır. Sabun seçimi yaparken kullanmış olduğunuz sabunun Ph değerleri 5,0-5,6 arası olmasına, kokusuz olmasına ve nemlendirici içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir.Yüzü sabunla yıkamak zararlımıdır1

Sabunun cilde etkileri nelerdir?

Yüzü sabunla yıkamanın zararlı olduğunu söylemek gibi bir genelleme yaparsak yanlış olacaktır. Çünkü birçok çeşit sabun bulunmaktadır artık içlerinden cilt için oldukça faydalı olanları da kesinlikle vardır. Artık bazı büyük tanınmış markalar özellikle yüz yıkamak için yüz Yüzü sabunla yıkamak zararlımıdır3sabunları geliştirmektedirler. Kimyasal içeriği olan sabunlar ise içerdiği aşırı dozlarda boya, koku sayesinde cildi tahriş edecektir. Sabun tercihi yaparken cildinizi temizlemenin yanında yumuşatan özel yağlardan oluşan sabunları da deneyebilirsiniz.

Yüz temizleme sabunu alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Cilde kuruluk katmaması için Ph değerleri 5-5,6 Aralığında olması gerekmektedir.
  • Doğal yollardan üretilen sabunları tercih edebilirsiniz, cildinizi kurutmayacaktır.
  • Nemlendirici sabunlardan yararlanabilirsiniz.
  • Kokulu olan sabunları yüzünüze kullanmayınız.Yüzü sabunla yıkamak zararlımıdır5
  • Organik sabunlar pahalıdır ama oldukça etkilidir

Aldığınız sabunlara dikkat ettiniz ve yine de cildinizde kızarmalar ve tahriş oluyor, cildiniz aşırı derece de kuruyorsa sabun kullanmak yerine cilt tipinize uygun yüz temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ