Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Sorunları > Yüzde kaşınma ve karıncalanma belirtileri

Yüzde kaşınma ve karıncalanma belirtileri

Yüzde kaşınma ve karıncalanma belirtileri

Birçok farklı nedene bağlı olarak gelişen yüz kaşıntısı, bazı durumlarda döküntülü bir şekilde görülmekte görülmekle beraber ve oldukça ciddi cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Yüz bölgesinde ki kaşıntıların nedenleri hakkında bilgi sunan uzmanların, yüz kaşıntısın nelerin yol açabileceğinden yazımızın devamında sizlere bahsedeceğiz. Halk arasında oldukça sık karşılaşılan bir durum olan yüz kaşıntısı bir takım cilt problemlerinin de habercisi olabileceğinden böyle bir durumda bir an önce hiç vakit kaybetmeden uzman bir doktor yardımına başvurmak oldukça etkili olacaktır.

 Yüzde kaşıntı nedenleri

Birçok nedene bağlı olarak görülebilen yüz kaşıntıcı problemi kimi zaman bir rahatsızlıktan dolayı kimi zaman da psikolojik nedenlerden dolayı bireyde görülebilmektedir. Alerji ve 2.jpgalerjenler, kuru cilt, deri hastalıkları, yüzün kirli olması gibi nedenler çeşitli nedenlerden dolayı yüzde kaşıntı oluşabilmektedir. Eğer ki yüzünüz de ki kaşıntılar burun, alın, göz gibi vücudun değişik noktalarına dokunma ihtiyacı hissettiren biçimlere dönüştüyse, aşırı stresli ve de sinirli olduğunuz zamanlarda yalnızca yüzünüz kaşınıyorsa bunun sebebi tek kelimeyle psikolojiktir. Ya da burun, ağız, kulak ve göz çevresinde biriken mikroplar ve de kir de kaşıntıya neden olabilmektedir. Özellikle aşırı kuru cilt yapısına sahip olan bireyler bilhassa da kış mevsiminde çok fazla kaşıntı sorunundan dert yanmaktadırlar. Cildin aşırı derecede nemsiz kalışı özellikle de kaşıntıya davetiye çıkartmaktadır. Güneş yanıkları, kozmetik bir takım ürünlerin kullanımı, takılar, böcek ısırılması ve şampuanlarda yüz kaşıntısının nedenleri arasında sayabileceğimiz faktörlerdendir.

 6Yüzde karıncalanma belirtileri

Yüz bölgesinde meydana gelen karıncalanmalar, yüzün sağında veya solunda tek bir bölgede oluşabileceği gibi genelinize etkisi altına alabilmektedir. Yüzde karıncalanma hissi hafiften tamamen paralize olmaya kadar değişen derecelerde görülebilmektedir Yüzde karıncalanmanın en yayın belirtileri “yüzde uyuşma ilk sıralarda gösterilmektedir. Bununla beraber yüzde solgunluk, yüzde çekmeler ve kızarıklık gibi belirtileri de görülmektedir. Yüzde karıncalanmanın nedenlerine de gelecek olursak;

  • Merkezi sinir sistemi bozuklukları3.jpg
  • Vitamin dengesizliği
  • Depresyon ve panik atak durumları
  • Diyabet
  • Enfeksiyon
  • Aynı pozisyonda uzun süre kalınması

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort