05 Aralık 2014

Yüz yogası nasıl yapılır

Yüz yogası nasıl yapılır

Yaş ilerlerdikçe yüz bölgelerinde değişiklikler gözlemlenir . Bu değişiklikleri önlemek için bazı hareket ve teknikler geliştirilmiştir. Yüz yogası da tam bu yüz kaslarını geliştirmek için hareketler biriktirir.  Bu hareketler yüz kaslarını sıkılaştırır ve sarkmasını engeller. Sizin de moralinizi bozan yüz sarkıklığından kurtulmak için yüz yogası yapmanız hem sağlıgınız hem de yüzünüz için faydalı olacaktır.

Yüz Yogası Nedir ?

Yoga, dış ülkelerden gelen vücudu rahatlatırıcı hareketleri içinde barındıran bir teknik olarak tanıdık. Yüz yogası, yüzünüzün belli noktalarına uygulanan hareketler sayesinde kan dolaşımını hızlandıracaktır.  Bu teknik birçok yerlerde açılmaya başlamıştır ve uygulanışı çok kolaydır. Yüz bölgesinin kan dolaşım merkezlerine masaj yöntemi ile hareketler uygulanır.  Bu hareketler sonucunda yüzünüzde hissedeceginiz rahatlama sonucunun yanı sıra cildinizin daha sıkı bir hal aldığını farkedeceksiniz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır ?

1) Dudak Yogası : Dudağınızın arasına bir kalem alarak çevirmeye çalıştığınızda zaman içinde dudaklarınız kalınlaşacaktır.

2-) Alın Yogası : Orta parmak yardımı ile alnınıza aşağıdan yukarıya dogru masaj yapınız.  Bu masaj yardımı ile sinir sitemini uyararak kan dolaşımına yardımcı olacaksınız.

3-) Yanaklar için Yoga : Nemlendiri krem yardımı ile elinizi masaj yöntemi ile yüzünüzü yukarıya doğru hareket ettiriniz.

4) Yüz Yogası :  Yüz bölgesini harekete geçirmek ve kan dolaşımını hızlı bir şekilde sağlamaya yönelik hareket tekniklerini içinde barındırır.  Masaj hareketleri şeklinde alın bölgesini ovarak başlıyoruz.  Daha sonrasında aşağıya doğru şakak bölgesinden yanaklara dogru farklı hareket teknikleri ile rahatlayabilirsiniz. Yzyogasnaslyaplr.jpg

5-) Yanak sarkması için en yaygın yoga hareketi; balon şişirmek olduğunu biliyorsunuzdur. Nefes alıp balona üflediginizde yanak kaslarınız gelişecektir. Yüzünüzün sarkıklığını alarak yüzünüzü toparlayacaktır.  Uygulamaya başladığınız ilk zamanlarda zorlanabilirsiniz. Bunun için ilk başlarda fazla kendinizi zorlamayın.

Yüz yogası hareketlerini hergün kendinizi zorlamadan yapabilirsiniz.  Her hareketi günde 3 kere yapmanız size fazlasıyla yetecektir.

Yüz yogası yaparken yaptıgımız hareketlere çok dikkat etmeliyiz.  Yaptığınız yanlış hareketler sonucu yüzünüz yanlış bir form kazanabilir ve yanağınızın bir tarafı daha sıkı durur iken diğer tarafı sarkık kalabilir.  Bunun nedeni yanlış yoga uygulamasından kaynaklanır.

Yüz Yogasının Faydaları

Açıkladıgımız üzere yoga başlı başına rahatlatan hareketler birikimidir. Yüz yogası da uyguladıgınız hareketler cildinizi rahatlatacaktır.

1-) Dudak bölgesinde oluşan çatlak ve kırışıklıkların yok olduğu gözlemlenmiştir.

2-) Göz çevrenizde ki kırışıklıklardan kurtuldugunuzu göreceksiniz.

3-) Yüz bölgesinde kan dolaşımını hızlandırır ve belirgin bir şekilde rahatlama hissi verir.

4-) Alın bölgesine yapılan masaj sonrası kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ