Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yüz temizliğinde yapılan 10 yanlış

Yüz temizliğinde yapılan 10 yanlış

Yüz temizliğinde yapılan 10 yanlış

Yüz temizliği yüz bölgemizin güzel ve etkin görülmesi için oldukça önemlidir. Birçoğumuz yüz temizliğini ihmal ederken, bir kısmımızda yüz bakımı için birçok yöntem birçok kozmetik ürünlere milyonlara lira akıtmaktadır. Aslında kolay gibi görülse de yüz temizliği süreklilik isteyen ve bir hayli zor olan bir uygulamadır. Ama cilt bakımı için oldukça önemlidir dikkat edilmediği takdirde yüzünüzde aşırı yağlanma, sivilce ve siyah nokta gibi birçok cilt problemleri boy göstermeye başlayacaktır. Hiç kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmaz kesinlikle istemez. İşte tam bu noktada doğru yapılmış olan bir yüz bakımı cilt sağlığınızı korumanın yanında yüzünüze parlaklık ve pürüzsüzlük katarak bir diğer Yüz temizliğinde yapılan 10 yanlış3yandan sivilce, siyah nokta gibi cilt problemlerinin de önüne geçecektir. Bu şekil etkin sonuçlar elde etmek için yüz temizliğinde acaba doğru olanı yapıyor muyuz? Yanlış yapılan bir yüz temizliğinde hiçbir sonuç elde edemeyeceğimizi kesinlikle unutmamalıyız. Şimdi sizlere doğru bildiğiniz ama yüz temizleme konusunda yapılan yanlışları bir araya getiriyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

1-Yüzün sıkça yıkanması kesinlikle yanlış olup ciltte yağlanmalara neden olacaktır. İdeal olan bir yüz yıkama sabah ve akşam olmak üzere 2 keredir.

2- Yüzün aşırı sıcak su ile yıkması, cilt dengenizi bozarak, cildinizin kurumasına ve cildin daha çabuk yağlanmasına neden olacaktır.

Yüz temizliğinde yapılan 10 yanlış13-Yüzü temizlemek için kullanılan temizleyici maddelerin, cilde uygulanması durumunda cilt’te tahrişe neden olarak cildin nem dengesini bozacaktır.

4-Yüz temizliğinde yapılan hatalar bir diğeri de yüzün iyice durulanmamasıdır. Bu yüzden ciltte kalan kimyasallar cildin yapısına zarar

5- Paraben, kimyasal ve sentetit maddeler içeren maddeler cildin tahriş olmasına neden olacaktır.

6-Peeling cilt temizliğinde yararlı olsa da aşırı derecede yapılması cildi tahriş edecektir.

7-Yüz temizliğinin ardından hızla ve yüzü bastırarak kurulamak yüz temYüz temizliğinde yapılan 10 yanlışizliği noktasında yapılan yanlışlardan bir tanesidir.

8- Yüz temizleyici ürünler sık sık değiştirmek

9- Yüzü temizledikten sonra kullanmış olduğunuz nemlendirici kremler yüzü tamamen kuruladıktan sonra cilt tarafından emilmesini azaltıcaktır.

10- Yüz temizliğinde bitkisel yağların kaliteli ve güvenilir yerlerden alınması gerekir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort