Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Yüz şeklinize göre saç kesim modelleri

Yüz şeklinize göre saç kesim modelleri

Yüz şeklinize göre saç kesim modelleri

Bir saç modeli kestirmeye karar verdiniz ve kuaförünüze gittiniz hiçbir şeyi düşünmeden ve kesilmesinin ardından beklediniz gibi bir görünüm size katmaması bir bayan için neredeyse bir kâbus haline dönüşecektir. Kısa bir model kestirdiyse beklide bu yanlış seçimi yüzünden hastalarda beklide aylarca saçlarının uzaması için bekleyecek ve kâbusu git gide devam edecektir. Birçoğumuz böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı bırakın bunun olabileceğini duymayı bile yeğlemeyiz. İşte bu noktada sizlerin bu şekil problemlerle karşı karşıya kalmamanız için yüzünüzün şekline göre saç kesim modelleri nelerdir onları sizinle yazımızda paylaşacağız bu sayede sizleri bu kâbusa sürüklenmekten kurtarmanın yanında sizin için en ideal saç kesim modellerini de bu sayede belirlemiş olacağız. Artık hayal ettiniz ve beklediniz saç modellerine bizim tüyolarımız sayesinde erişmek artık çok daha kolay. Genelde yüz şekilleri oval, yuvarlak, elmas, üçgen, dikdörtgen, kalp gibi hangi yüz şeklini yakın olursa olsun doğru kesim bir saç modeliyle yüzünüze tekrardan istediğiniz şekli getirebilirsiniz.

Yüz şeklimizi nasıl belirleriz?

Oval: Yüzünüzün uzunluğu genişliğine göre 1,5 fazlaysa

Yuvarlak: Yüzünün uzunluğu ve de genişliği eşit ise

Dikdörtgen: Yüz genişliğinizin uzunluktan az olduğu

Kalp: Elmacık kemikleri ile alın ve daha dar bir çene

Kare: Çene genişliğiniz ile elmacık kemiklerimizin genişliğinin eşit olduğu ve yüz bölgesinin uzunluk ve genişliğinin eşit olduğu

Üçgen: Dar bir elmacık kemikler ve oldukça geniş bir çene

Elmas: Yüzün en geniş bölgesinin elmacık kemikleri ile çeneyle dar ve eşit olmuş olduğu yüz şekilleridir.

Oval yüz şeklileri için saç modellerioval

Eğer oval bir yüze sahipseniz oldukça şanslısınız demektir. Tüm yüz modellerine göre oldukça fazla saç modeli uydurma imkânı vardır. Ayağı yukarı bu yüz türüne bütün saç şekilleri uygun düşecektir. Uzun, kısa veya orta uzunlukta değişik saç modellerini kestirebilirsiniz.

dikdörtgenDikdörtgen yüz şekilleri için saç modelleri

Dikdörtgen bir yüz hatlarına sahipseniz orta uzunlukta ve kısa saç modelleri sizler için oldukça ideal olacaktır. Uzun saç modellerli yüzünüzü daha uzun göstereceğinden tercih edilmemelidir.

Yuvarlak yüz şekilleri için saç modelleriyuvarlak

Saçın üst kısmı hacimli olduğu kesim modelleri yüzünüzün daha oval durmasını sağlayacaktır. Yâda saçlarınız uzun ise yandan elmacık kemiğinize yakın bölgelerden aşağı doğru sarkan tutamlar denenebilir. Çene bölgesini geçen modeller bu yüz şekline en çok yakışan modellerdir.

kareKare yüz şekilleri için saç modelleri

Orta uzunluklar ve kısa modeller kare yüz şekline sahip olan bayanlar için ideal olacaktır. İnce tutamlar keskin hatlar kullanılabilir. Saçın üst bölgesine de aynı zamanda hacim kazandırabilirsiniz.

Kalp yüz şekilleri için saç modellerikalp

Alın bölgesini daraltan ve elmacık kemiklerinin genişliğini yumuşatan saç modellerini tercih etmelisiniz. Alnın ön bölgesinden sarkan saçlar size iyi bir görünüm kazandıracaktır.

Elmas yüz şekilleri için saç modelleri

Elmas biz yüz şekline sahipseniz orta uzunlukta ve uzun pek çok modeli deneyebilirsiniz. Yüzünüzün üzerine fazla saçın gelmediği modeller uygun olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz