Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yumurta akının cilde olan faydaları

Yumurta akının cilde olan faydaları

Yumurta akının cilde olan faydaları

Yüksek protein içeriği ile besleyici ve bir o kadar etkili olan yumurta akı cilt ve saç bakım kürsülerinin hemen hemen hepsinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yumurta akı cildinizi sıkılaştırmada, gözeneklerinizi açmada, fazla yağlanmayı önler, ciltte ki ölü deri hücrelerini ve de tıkanan gözenekleri açar. Cilde bu denli etkisi olan yumurta akının etkisi bu kadar fazla olunsa kozmetik ürünler dâhil tüm bakım kürlerinde yer alması da kaçınılmaz olmaktadır. Yumurta akı ile hazırladığınız cilt bakım maskelerini düzenli olarak kullanmak cildinizde ki siyah noktaların önlenmesi ve de parlak bir görünün kazandırmak için birebirdir.

Fazla yağlanmaYumurta akının cilde olan faydaları2

Yüz bölgenizde meydana gelen fazla yağların cilt yüzeyinde birikerek küçük, beyaz, siyah noktalara benzeyen yağ birikimlerine neden olabilmektedir. Yumurta akı gözeneklerin içerisinde biriken fazlalık yağların temizlenmesine ve cildinizi daha da korunalı olmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt sıkılaştırma

Yumurta akının cilde olan faydalarıCilt yüzeyinde biriken cilt hücrelerini temizlemek için cildin daha da sıkı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamaz diğer yandan sivilce ve de akneyi engeller.

Cilde parlaklık katar

Yumurta akı içerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizi bakarak daha sağlıklı görülmesinin yanında cilde duru bir güzellik, parlaklık katar.

Diğer faydaları:

  • Cildin nemini korurYumurta akının cilde olan faydaları1
  • Cildinize nem kazandırır
  • Cildin gözeneklerini açar
  • Cildi besler
  • Derinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılar
  • Deride ki pullanmayı önler
  • Yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz