Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Yulaf ezmesi ve yoğurt maskesi cilt bakımları için gereken kürler arasında yer alıyor. Cilt bakımları dışında cilt hastalıkları arasında bulunan sivilce yok etme yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Cilt hastalıkları günümüz problemlerinden ön plana çıkan ve her bireyi rahatsız eden durumlar arasında yer almakta. Sizlerde cilt hastalığına maruz kaldıysanız ve hemen sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız yulaf ezmesi ve yoğurt maskesi karışımını kullanabilirsiniz.

Yulaf ezmesi ve yoğurt maskesi herkesin kullanabileceği zararsız ve yan etkisi bulunmayan bitkisel çözüm yoludur. Dilediğiniz zaman evinizde yaparak belirli gün aralıklarıyla haftalık biçimde kullanabilirsiniz. Malzemeleri ise birkaç üründen oluşuyor. Bir çorba kaşığı yulaf ezmesi (ince öğütülmüş), bir yemek kaşığı organik yoğurt (kesinlikle aroma olmayacak), bir veya iki damla bal malzemeleri kürü oluşturuyor. Hazırlanışı; ince öğütülmüş yulaf ezmesi ve yoğurdu cam kap içerisinde iyice karıştırın. Karıştığından emin olduğunuz iki malzemeyi kenara koyunuz. Bir veya iki damla balı yemek kaşığına alarak ocak üzerinde ısıtın. Isıttığınız bal cam kabın içerisinde bulunan malzemelere ekleyin ve tekrar karıştırma işlemini gerçekleştiriniz. Maskeniz bu durumda hazır hale gelecek ve yüzünüzde bulunan sivilcelere uygulayın. Tam on dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su ile temizleyin. Havlu ile iyice kuruttuğunuz yüzünüzü nemlendirici ile destekleyebilirsiniz. Maskeyi haftada iki ya da üç gün boyunca kullanabilirsiniz. Bu durum sizin iyileşme sürecinize bağlı kalacaktır.

Sivilce maskeleri her zaman bireyleri kurtaran ve aynı zamanda ekonomik destek sağlayan malzemelerden oluşturulur. Bitkisel ürünlerin ve besinlerin içerisinde yer alması sonucu yüzünüzde herhangi bir vitamin eksikliği kalmayacaktır.

Tüm Sivilce Maske Tarifleri için Tıklayın
Bal Maskesi Tarifi için Tıklayın
Çilek Maskesi Tarifi için Tıklayın
Aspirin Maskesi Tarifi için Tıklayın
Elma Sirkesi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Havuç Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kivi Maskesi Tarifi için Tıklayın
Domates Maskesi Tarifi için Tıklayın
Kekik Suyu Tarifi için Tıklayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort