Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yetişkinlerde Suçiçeği

Yetişkinlerde Suçiçeği

Yetişkinlerde Suçiçeği

Genellikle küçük hastalık gibi görülen bir suçiçeği eski dönemlerin tehlikeli bir hastalığı olduğunu unutmayınız. Gerek yetişkinler de gerekse küçük çocuklar da görülen bir hastalık türü olmaktadır. Kişiden kişiye değişir bu hastalık sürecinin ateşli veya hotta normal geçmesi durumu söz konusudur. Genellikle 5-10 yaş arasında görülen bir hastalıktır.

Bu suçiçeği hastalığı genellikle kış aylarının sonunda yaz aylarının başında görülen bir hastalık türü olmaktadır. Bu hastalığı küçük çocuklar daha çabuk atlatır fakat yetişkinler suçiçeğini çabucak atlatamaz. Yetişkinler de daha zorlu bir süreçle geçirir. 2-10 yaş arasın da genellikle hafif süre geçen bir hastalık olarak bilinmektedir. Daha önce sizlere söylediğim gibi bu hastalığın tehlikesi yaşlara göre daha çok artmaktadır. Mesela bir 5 yaşında ki çocuğa bir 16 yaşında ki çocukla aynı olmaz yüksekliği 16 yaşında ki bir çocuğun bu hastalığı çok yüksek oranda zorlu geçer. 5 yaşında ki çocukta bu hastalık o kadar da zorlu geçmez . Büyük olan çocuk da zatürre gibi ateş yükselmesiyle ağır zatürre ve havale geçirip hastanelik olmasını sağlamaya daha yakın olan bir durumdur. Demek istediğim şu ki suçiçeği kişiyi ölüme bile götürebilir. Kişiye ağır gelen bir hastalıktır. Bu suçiçeği kişinin vücudunda ki bazı bilinmeyen hastalıkları da ortaya çıkarabiliyor. Fakat eğer bir kişinin suçiçeği çok ağır geçiyor ise onu hastaneye götürmeniz gerekir. Bu ortaya çıkaran hastalıklar şunlardır;  solunum yolu ile ilgili sorunlarız la karşı karşıya gelmenizi sağlar. Merkezi sinir sisteminde bozukluklar söz konusudur .

Bir diğeri ise derilerde oluşan deri lezyonları yani kişinin vücudunda deri bozukluklarına neden olmaktadır. Öncelikle sizlerin yapmanız gereken ilk şey şudur ki; suçiçeği aşısı olmanız gerekmektedir. Sadece suçiçeği değil bu gibi hayatta karşı karşıya geleceğiniz veya da gelmiş olduğunuz hastalıklardan dolayı iğne olmanız gerekmektedir. Yoksa hastalığınız çok ağır geçer. Sizler eğer aşı olmadıysanız ve çok rahatsız iseniz doktora başvurmanız gerekmektedir. Doktor ya ilaç tedavisi ya da krem tedavisi ile sizlere yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort