Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

Kimse yaşlanmak istemez bu doğanın kanunu olarak bilinmektedir. Ne ölmek isteriz ne de yaşlanmak isteriz. Yaşlandığınızda ağrılarınız başlar, bundan dolayı sinir ve stres artar. Daha çok yaşlanıldığında ölüm korkusu başlar ve psikolojik sorunlar meydana gelmeye başlar. Heleki yaşlılığın ilk adımlarında yüzünüzde kırışıklıklar meydana gelir. Saçınız beyazlar ve hayattan tad alamamaya başlarsınız. Ama unutmayın ki kendinize ne kadar iyi bakıp dikkat edersiniz hayatın tadını çıkarır ve geç yaşlanırsınız. Yaşlanmak konusunda erkeklerden çok bayanlar endişe etmeye başlar. Çünkü artık eski güzelliklerini kaybettiklerinin ve çevredeki insanların onlara eskisi gibi davranmayacaklarının farkına varırılar.

Yaşlanmayı hızlandıran faktörlerYaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

1- Güneşten gelen zararlı ışınlar cildinizdeki hücreleri öldürüp DNA’nızı bozmaktadır. Bu sayede daha erken yaşlanabilirsiniz. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmamaya çalışın. Güneş ışınlarının dik olarak geldiği saatlerde dışarı çıkmayın, denize gitmeyin. Birde sıcak günlerde güneş ışınlarını yansıtan renkli kıyafetler giymeye dikkat edin.

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

2- Sağlığınıza her organınıza zarar veren sigara cildinizin erken kırışmasına neden olur. Yapılan araştırmalara göre 10 sene sigara içmiş olan bir bireyin akciğer kanseri olma riski %75 olarak bilinmektedir. Vücuttaki C vitaminini de yok eden sigara dumanı bağışıklık sistemini etkisiz hale getirerek kolayca mikrop kapıp hasta olmanıza neden olmaktadır.

 

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

3- Kirli hava bulunan ortamda bulunduğunuzda akciğerleriniz çok fazla hasar görür ve ömrünüzden 5 yıl gider diyebiliriz. Kronik akciğer hastalıkları hormonları hızlandırarak daha erken yaşlanmanıza neden olur. Cildinizdeki gözeneklerde de mikrop oluşmasını sağlayan kirli hava yaşlanmanıza neden olur.


Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör4-
Beyin hücrelerinizi uyuşturarak öldüren alkol cildinizde de uyuşturma yaparak hücrelerinizin ölmesine neden olur. Ölü hücre bulunan bölge zamanla çatlaklıkları meydana getirmekle birlikte erken yaşlanmanıza neden olur. Karaciğerinize de büyük ölçüde zarar veren alkol yaşlanmanıza neden olur.

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör

 

5- Sinir ve stres. Her rahatsızlığın başında gelen günümüzde hayat şartları nedeniyle herkesin sorunu olan sinir ve stres cildinizi oldukça yaşlandırarak sarkmalara neden olacak. Psikolojik mende etkilendiğinizden dolayı erken yaşlanabilirsiniz. Rahat, umursamaz ve hayatın tadını çıkarmaya çalışan insanlar daha çok yaşamaktadır.

 

Yaşlanmayı hızlandıran 6 faktör6- Günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için ve organlarımızı dinlendirmek için iyi bir uykuya ihtiyacınız vardır. Uyku cildi dinlendirmektedir. Hele ki sürekli makyaj yapıyorsanız cildiniz dinlendirmeniz gerekiyor. Uyku düzensizliği ve uyuyamama vücudu oldukça yoruyor ve yaşlanmayı hızlandırıyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort