Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Eylül 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır?

Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır?

Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildinize dikkat ediyorsanız her yaşa ve cilde göre cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Yağlı ciltler için farklı, kuru ciltler için farklı bakım yapmalısınız. Yaşınıza göre cilt bakımı ise yüzünüzün gelişimi, hormonlarınız, yaşınızın olduğu döneme göre farklı farklı bakım yapılması gerekir. Yaşlılık döneminde kırışıklıklar ve çatlaklıklarla ilgilenmelisiniz, fakat ergenlik döneminde ise sivilce ve siyah noktalarla ilgilenmelisiniz. Bundan dolayı her yaşın kendine özgü bakımı vardır. Bakımlarda tonik, maske, krem ve nemlendiricilerden kullanmanız gerekmetedir.

Yaşa göre cilt bakımı

17 – 20 yaş arası cilt bakımı

Bu yaşlar cildinizin en güçlü ve aynı zamanda en yağlı olduğu zamanlardır. En küçük bir hormonal hareketlilikte fazla yağdan dolayı sivilceler meydana gelir. Cildinizin rengi oldukça parlak ve güçlüdür. Bu yaşlarda cilt bakımına başlarsanız cildinizin ömrünü uzatarak ileriki yaşlarda daha az cilt sorunuyla karşılaşırsınız.

20 – 30 yaş arası cilt bakımıYaşa göre cilt bakımı ayapılır

Cildinizin yavaş yavaş yerine oturmaya başlayacaktır. Bu yüzden cilt temizliğinize önem vermelisiniz. Her sabah ve akşam cildinizi iyice yıkayınız. Sabun kullanmamanız gerekmektedir. Cildinizi iyice temizledikten sonra tonik uygulamasına geçebilirsiniz. Tonik gözeneklerinizi sıkıştırarak cildinizi düzenleyecektir. Tonikten sonra da nemlendirici kullanmalısınız.

30 – 40 yaş arası cilt bakımı

Bu yaşlarda en çok dikkat etmeniz gereken nokta göz çevrelerinizdir. Cildiniz yerine oturmuştur ve sıra gözlerinizdedir. En çok yoğun olan ve stresin bol olduğu bu yaşlarda gözaltı kırışıklıkları ve morlukları meydana gelebilir. Gözaltı ve göz çevrenize yağsız olan kremlerden kullanabilirsiniz.

40 – 50 yaş arası cilt bakımı

Yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başlamıştır. Kırışıklıklar çatlaklıklar ve cilt kuruması meydana gelmeye başlamıştır. Cildinizi kuru bırakmamanız için her gün 10 bardak su içmeli ve nemlendirici kremlerden kullanmanız gerekmektedir. Her gün tonik ve nemlendiricilerle cildinizin kurumasını engelleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz