Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümler

Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümler

Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümler

Özellikle yağlı ciltler için birçok maske tarifleri birçok yağ azaltıcı kozmetik ürünler bulunmaktadır. Kimyasal ilaçlara ve zararlı kozmetik ürünlerine karşın alternatif olarak tamamen doğal ürünler cildinizin yağ oranını dengeler ve dilediğiniz gibi sağlıklı ve canlı cilde kavuşabilirsiniz. Özellikle hormonlarda dengesizlikten dolayı ergenlik döneminde ki gençlerin sıklıkla karşılaştığı bir problemdir. Cildin kendini nemlendirirken bir yandan da yağ üretimini arttırmaktadır. Yağlı cilde sahip olanların bir diğer maruz kalmış oldukları sorunlar ise sivilce ve siyah noktalarla sıklıkla karşı karşıya kalmaktadır. Yağlı ciltlerin oluşmasında ki ana neden beslenme alışkanlıkları, Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümlerhormonal dalgalanmalar, kalıtımsal, dış çevre koşulları ve yaş önde gelmektedir. Yağlı ciltlerin bu kadar zararının yanında tek bir artısı vardır yağlanma kırışıklıkları yavaşlatmaktadır. Yağlı ciltler için bu noktada ilk doktora gitmek yerine düzenli olarak cilt temizliğinin yapılması oldukça etkin olacaktır. Yüzünüzü belirli periyodik aralıklarla temizleyiniz. Kesinlikle cildinizi temizlerken alkol içeren ürünlerden uzak durun İşte bu noktada sizlere aşırı yağlanmadan kurtulmak için doğal çözüm önerileri getiriyoruz. Etkisini çok kısa bir süre içerisin de sizde fark edeceksiniz.

Doğal pratik çözümler

  • Soğuk süt özellikle yağlı ciltler için doğal bir antioksidan temizleyicidir. Soğuk sütü gün içerisinde birkaç kez yüzünüze uygulayarak temizleyiniz.
  • Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümler3Tropikal meyve bulunduran büyük marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz papaya soyası cilt temizleme noktasında oldukça etkindir. Aynı zamanda ölü deri hücrelerinin de yok olmasını sağlar.
  • Yağlı ciltler için doğal kil, limon suyu, bal ve yumurta akını karıştırın ve yüzünüze sürün 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak çıkartınız.
  • Taze domates ile hazırlayacağınız domates püresi yağlı ciltleri arındırmaya yardımcı ve cildi sıkılaştırmada etkindir. Özellikle aşırı bir yağlanma söz konusuysa makyajdan önce cildinize uygulayınız.
  • Yağlı ciltlere kullanılan bir diğer maskelerden birisi de kil ve yoğurt maskesidir. Yoğurdu ve kili güzelce karıştırarak yüzünüze uygulayınız. Ardından 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.Yağlı ciltler için oldukça pratik doğal çözümler1
  • Sandal ağacı tozu ile birkaç damla gül suyunu karıştırarak hazırlayacağınız maskeyi yüzünüze yedirerek uygulayınız. Sonrasında ılık su ile yıkayarak çıkartınız.
  • Mısır nişastasını su ile macun kıvamına gelene kadar katınız. Daha sonrasında 15 dakika boyunca yüze masaj yaparak uygulayınız. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayarak çıkartınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort