Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Lekeleri > Vücutta’ki çil lekelerinden kurtulmanın yolları

Vücutta’ki çil lekelerinden kurtulmanın yolları

Vücutta’ki çil lekelerinden kurtulmanın yolları

Çil uzun süreler güneşin zararlı Uv ışınlarına maruz kalınması sonucunda veya genetiksel olarak oluşan cilt problemidir. Çiller cildin bulundurmuş olduğu melatonin denilen maddenin artması ve bir noktada yoğunlaşması sonucunda oluşmaktadır. Bu kesinlikle bir cilt hastalığı değildir. Genellikle teni açık olanlar ve cildi hasar olan kişilerde görülmektedir. Aşırı güneşe maruz kalınmasından dolayı yüz ve boyun bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarında artan, renkleri koyuya dönen noktalar kışın azalarak renkleri solgunlaşır. Bu durum derinin yeterince korunmadığının göstergesidir. Bazı kişiler bu lekelerden hoşlanırken bazı kişiler oldukça rahatsız olurlar ve engellemek için tüm yöntemleri denerler. Bu noktada sizler için çilleri yok etmek, görümlerini azaltmak neler yapabiliriz araştırdık ve aşağıda sizlerle paylaşacağız. Etkilerini kısa süre içerisinde görebileceksiniz oldukça etkilidir.Vücutta ki çil lekelerinden nasıl kurtulursunuz2

Limon suyu kullanınız

Limon suyu özellikle doğal renk açıcıdır ve çilleri yok etmekle kalmaz, saç renklerini açmada da oldukça etkilidir. Limon suyu mucizesiyle genellikle güneş ışınları tarafından oluşan lekelerin giderilmesi noktasında bir hayli etkin olacaktı. Limon suyunu sıkarak bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayınız. 10 dakika gibi bir süre cildinizde beklettikten sonra durulayınız.

Beyazlatıcı kremlerden faydalanın

Hemen hemen büyük marketlerde ve eczanelerin raflarında kolaylıkla temin edebileceğiniz aydınlatıcı ve beyazlatıcı kremler çillerin cildinizden tamamen yok olmasını sağlamayabilir ama yüzünüzün görünümü en azından toparlayacaktır.

Vücutta ki çil lekelerinden nasıl kurtulursunuz3Mikrodermabrazyon tedavisi yaptırın

Cilt lekelerinin giderilmesi noktasında kullanılan, basınçlı alüminyum parçacıklarının deriye uygulanıp sonrasında çekilmesi şeklinde yapılan bir tedavi yöntemidir. Böylelikle cilt yenilenir ve altta ki yeni cilt tabakasının üste çıkmasını sağlayarak lekeleri yok eder. Cildi kontrollü bir şekilde soyduğundan çillerinizi yok edecektir.

Lazer tedavisi yöntemlerini uygulayınız

Lazer tedavisi birkaç seansta lekelerin görünümlerini azaltabileceği gibi seansların sonunda tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Lazer tedavisinin ardından ciltte kızarıklıklar, morarma ve renk değişimleri görülmesi normaldir, bunlar geçicidir. Yapılan bu işlem çillenmenin boyutuna göre seansları değişmektedir.

Güneşten korununVücutta ki çil lekelerinden nasıl kurtulursunuz4

Çiller genetik olmanın yanında, güneş ışınlarına uzun süreler maruz kalınması sonucunda da oluşabilmektedir. Bu yüzden güneş ışınlardan korunmak oldukça önemli olacaktır. Yüksek faktörlü kremler kullanmak oldukça faydalı olacaktır. Güneş kremleri kullanın kullanırken bolca kullanmaya çalışın bu işlemi birkaç saatte bir uygulayınız. Bununla beraber yaz aylarında şapka, açık renkli ve serin tutacak ince uzun kollu giysiler tercih ediniz. Bu sayede cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumuş olacaksın

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Pelin s. dedi ki:

    ellerimin üzerinde özellikle yaz aylarında çiller çıkıyor? sebebini anlamış değiliz yalnızca mevsim geçişlerinde ortaya çıkıyor. bu çillerden kurtulmak için en etkili tedavi yöntemi nedir?

Yorum Yaz

maltepe escort