21 Eylül 2015

Uzun Tırnaklar İçin Öneriler

Uzun Tırnaklar İçin Öneriler

El ve ayak bakımınızın en olmazsa olmazlarından biri de hiç şüphesiz tırnaklarınızın sağlıklı uzamasıdır. Protez tırnak ya da takma tırnak diye piyasada bilinen yöntemler size geçici çözümler sağlamakta, fakat uzun vadeli olmamaktadır. Hem doğal, hem de kusursuz tırnaklar her kadının hakkı olduğu gibi bu süreci tarafınıza çevirmek aslında çok kolaydır…

İşte size hem pratik hem de hesaplı öneriler;

Öncelikle dengeli beslenme tırnak uzatabilmenin en önemli koşullarındandır. Vücudun eksikliğini hissettiği gıdalar tırnaklarınıza ve saçlarınıza kısa sürede yansır. Eğer manikürünüzü düzenli yaptıramadığınızdan dert yanıyorsanız, tırnak bakım kürlerini deneyebilirsiniz.

Mesela; yediğiniz her meyvenin kabuğunu tırnaklarınıza masaj yapabilirsiniz bu uyguluma oldukça besleyici olacaktır.

Oje çıkarıcı kullanmanız 11004313_891307344224607_1539202937_ngerektiğinde aseton ya da alkol içermeyen türden kullanmaya çalışınız. Böylece tırnaklarınızın nemini dengede tutmuş ve kurutmamış olursunuz.

Oje sürmek ve ojeli tırnak elbette en sevdiğimiz görüntüleri bize sunmaktadır. Mümkünse oje kullanımızı gün aşırıya düşürmeye çalışın, böylece bir gün ojeli bir gün hava alan tırnaklarınız daha sağlıklı uzayacaktır.

1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı limon ve 1 çay kaşığı badem yağı tırnaklarınıza besleyici ve sertleştirici özelliği ile hem sağlıklı bir görünüme kavuşturacak hem de uzun tırnaklara kavuşacaksınız.TIRNAK-LIMON

1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı sütü karıştırarak tırnaklarınıza masajla uygulamanız size uzun tırnaklar için iyi bir çözüm yolu olacaktır.

Tırnak üretimi ve tırnak uzamasının yapı taşı olan biotin içeren yiyecekler tüketmeye gayret edin. Örneğin tahıllı gıdalar, deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, fındık, badem, ceviz gibi kuruyemişler (ölçüyü kaçırmadan 🙂 ) , soya fasulyesi gibi gıdalar bakım sürecinizi hızlandıracaktır.

Gerek diyet, gerek spor, gerek cilt bakımı gibi önerilerin en başı ve altın kuralı olan minumum 2 litre düzenli su içmek sizi istediğiniz çözümlere ulaşmada en büyük basamak olacaktır.

Konu ile ilgili diğer tırnak bakımı önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.ciltonik.com/tirnak-uzatmak-icin-yapilmasi-gerekenler/

http://www.ciltonik.com/ideal-el-bakimi-nasil-olmalidir/

 

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ