Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Tırnaklara Nasıl Şekil Verilir?

Tırnaklara Nasıl Şekil Verilir?

Tırnaklara Nasıl Şekil Verilir?

Tırnaklarınızın mükemmel görünmesi için öncelikle tırnak makası ile düzgün bir şekil vermeniz gerekir. Tırnaklarınızı çok dipten kesmemeye bilhassa özen gösterin. Sizler de tırnaklarınızın şeklinin daha güzel görünmesini istiyorsanız, aşağıda yer alan farklı tırnak şekillerini deneyebilirsiniz.

Tırnaklarınızın uzunluğunu ve genişliğini altın orana uygun bir şekilde ayarlarsanız, tırnaklarınız olduğundan daha uzun görünebilir.

Farklı Tırnak Kesme Teknikleri

Tırnaklarınıza nasıl şekil vereceğiniz konusunda sürekli kararsız kalıyorsanız, aşağıda yer alan farklı tırnak kesme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Badem Şeklinde Tırnaklar

Badem şeklinde tırnak tarzı, bayanları daha feminen gösteren detaylardan biridir. Bu tırnak şekli aynı zamanda parmaklarınızı daha ince ve narin gösterir. Tırnaklarınızı uzun kullanmayı sevmiyorsanız, bu tırnak şeklini sizlere önermeyiz.

Kare Şeklinde Tırnaklar

Adından da anlaşılacağı gibi tırnaklarınızın uzayan kısımlarını kare olarak keserek şekillendirebilirsiniz. Ardından Fransız manikürü yaparsanız, tırnaklarınız şahane görünecektir. Bu tırnak şekli orta uzunlukta tırnaklar için idealdir. Ancak tırnak temizliğinize ve bakımına iki katı önem vermeniz gerekir.

Yuvarlak Şekilli Tırnaklar

Tırnaklarınızın üst kısmına doğru oval şekilde keserek, sizler de kullanımı çok rahat olan yuvarlak şekilli tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bu tırnak şekli daha basit, şık ve dayanıklıdır. Çok fazla ev işi yapan bayanlara da bu tırnak şeklini tercih etmelerini öneriyoruz.  Tırnaklarını kısa tutmak isteyenler için de ideal bir tırnak kesimidir. Güzel bir Fransız manikürü ile tırnaklarınıza ışıltı ekleyebilirsiniz.

Oval Şekilli Tırnaklar

Yukarıdaki tırnak şekillerinin hepsini bir araya getirip güzel oval şekilli tırnaklar elde edebilirsiniz. Oval şekilli tırnakların kullanımı da her zaman çok rahattır. Eğer tırnaklarınızı çok kısa kullanmayı seviyorsanız, sizler de tırnak makasıyla oval şekil vererek tırnaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Düz Kenarlı Şekilli Tırnaklar

Bu tırnak şekli tırnakların düz büyümesine yardımcı olur. Aynı zamanda tırnaklarınız zarar görse bile hemen oval tırnak şekli yaparak yeniden şekillendirebilirsiniz.

Tırnaklarınızı tırnak makası ile keserken birbirinden farklı şekil alternatifinizin olduğunu unutmayın. Tırnaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız, her zaman tırnaklarınızın kenarlarını kestikten sonra ön kısımları öne doğru daha oval veya üçgen şekilde kesin. Unutmayın, tırnaklarınız ellerinizin en güzel parçasıdır.

Editörün Tavsiyesi: Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort