Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Tırnaklara İyi Gelen Yiyecekler

Tırnaklara İyi Gelen Yiyecekler

Tırnaklara İyi Gelen Yiyecekler

“Sağlıklı tırnaklar için en iyi gıdalar nelerdir?” diye sizler de merak ediyorsanız, tırnaklarımıza iyi gelen yiyeceklerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bu yiyecekler tırnakların daha hızlı uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Sağlıklı tırnaklar için ne yemeli?

  1. Yeşil Bezelye

Yeşil bezelye, besin değeri zengin bir yiyecektir. Tırnak sağlığına iyi gelir ve tırnakları güçlendirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda tırnakların büyümesini hızlandırdığı iddia edilmektedir. İçerdiği beta-karoten ve C vitamini tırnaklara çok iyi gelir.

  1. Buğday Tohumu

Tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız, buğday tohumunu beslenme programınıza dahil edebilirsiniz. Buğday tohumu, en iyi E vitamini kaynaklarından biridir. Çinko ve protein içerir.

  1. Ayçiçeği Tohumu

Ayçiçeği tohumu şüphesiz tırnakların sağlıklı büyümesine yardımcı olur en iyi yiyeceklerden biridir. İçerdiği vitamin ve mineraller tırnakları besler. Ayçiçeği tohumu;  E vitamini, çinko ve demir ile doludur. Aynı zamanda mükemmel bir B6 vitamini kaynağıdır.

  1. Fasulye

Fasulye çok yönlü yararları bulunan baklagillerden biridir. Lezzetli ve besleyici olan bu yiyeceğin besin değerleri de çok yüksektir. Daha sağlıklı tırnaklara kavuşmak için sizler de öğünlerinize fasulye ilave etmeyi ihmal etmeyin. Fasulye; çinko, demir ve biotin kaynağıdır. Biotin, tırnaklarımız için çok önemli bir bileşiktir. Tırnakların çatlaması ve ikiye ayrılmasını önler. Aynı zamanda ince tırnak yapısının kalınlaşmasını sağlar. İsviçre’de yapılan bir çalışmada kırılgan tırnak yapısına sahip olan bayanlara her gün 2.5 mg biotin verilmiştir. Altı aylık bir deneme süresi sonrasında, araştırmaya katılan bayanların tırnaklarının kalınlığı yüzde 25 oranında artmıştır.

Yumurta

Yumurta, sağlıklı tırnaklar için hayati önem taşıyan proteinleri içerir. Yumurta akı ve peynir altı suyu, iyi birer protein kaynağıdır. Bu yiyecekler tırnak yapısını güçlendirir ve tırnakları kalınlaştırmaya yardımcı olur. Sizler de tırnak sağlığınızı korumaya önem veriyorsanız, düzenli olarak yumurta ve süt ürünleri almaya özen gösterin.

Yulaf ezmesi

Kahvaltıda bir kase taze pişmiş yulaf ezmesi yemek, güne enerjik başlamanın en harika yollarından biridir. Yulaf içerisinde çeşitli mineral ve vitaminler bulunur.  B vitamini, çinko ve bakır gibi tırnak sağlığına iyi gelen bileşenlere sahiptir.

Editörün Tavsiyesi: Kuru ve Çatlamış Ellere Evde Bakım Önerileri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort