Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Tırnak Yeme ve Tırnak Eti Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Tırnak Yeme ve Tırnak Eti Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Tırnak Yeme ve Tırnak Eti Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Stres, endişe, kaygı, iş yoğunluğu, bazen evinizde koşuşturmalar, bazen ise çocukluk alışkanlıklarına bağlı rol modeller bu duruma sebebiyet verebilir. Bırakmak için kendinize, ya da çevrenizdekilere bıraktırmak çaba ve irade gerektirir. Önceliğiniz bunu gerçekten istemek olmalı…

Tırnak yeme alışkanlığı ya da tırnak eti yeme alışkanlığı nasıl bırakılır?

Bunun ile ilgili öncelikle tıbbi destek alabilirsiniz. Eczanelerde satılan tırnak eti için acı oje ya da tırnak eti yeme önleyici kremler çözüm yolunuz olabilir.

Elinize takılmasını önlemek adına tırnak eti kenarlarınızdaki fazlalıkları temizleyin.

Yumuşaması için geceleri vazelin ya da bepantol krem sürüp eldivenle uyuyun.

Tırnak yemeyi bırakmak için kendinize bir tarih belirleyin. Sayılı gün çabuk geçer misali o tarihe kadar tırnak eti yeme alışkanlığınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Tırnaklarınızı neden ve ne zaman yediğinizi bulun. O süre zarfında yeme isteğiniz geldiğinizde muhakkak bir şey ile oyalanın. Her hangi bir hobi edinin, seyahate, alışverişe çıkın, yemek yapın.

Tırnak yemeye bitkisel çözümlerden biri, 1 ampül e vitamini, 1 adet limon suyu ve 1 çorba kaşığı bdem yağını karıştırıp günde 2 kez tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize sürün.

Tırnak eti yememek için bitkisel çözüm önerisinden biri de, 1 damla limon, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı jojoba yağı ile hazırladığınız karışımı gün aşırı tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza masaj yapma yöntemi ile uygulamanızdır.

Tırnaklarınız güçlendikçe siz de bu durumdan hoşlanacak ve zamanla tırnak yeme alışkanlığınızı bırakacaksınız. Evde tırnak bakımı yöntemleri bu işlem için biçilmez kaftandır. Mesela, 1 adet yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı sirke, 2 yemek kaşığı ananas suyu ile tırnak bakımı için bitkisel çözüm uygulayarak güçlendirmiş olursunuz.

Aynı zamanda tırnak uzatmak için bitkisel yöntem ile de bu duruma destek olabilirsiniz. Mesela, 1 tatlı kaşığı menekşe yağı, 2 yemek kaşığı hint yağı, yarım limon suyunu karıştırırak tırnaklarınıza uygulayın.

Tırnaklarınıza sarımsak sürerek hem kokusu ile kendinize engel olabilir hem de antibiyotik etkisi ile tırnak yeme kaynaklı yaralarınıza şifa bulabilirsiniz.

Tırnak bakımı ile ilgili benzer önerilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ciltonik.com/saglikli-ve-guzel-gorunumlu-uzun-tirnaklar-icin-oneriler/

http://www.ciltonik.com/tirnak-uzatmak-icin-yapilmasi-gerekenler/

http://www.ciltonik.com/tirnak-eti-soyulmasi-neden-olur-ve-tedavisi/

http://www.ciltonik.com/en-guncel-protez-tirnak-fiyatlari/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Süleyman dedi ki:

    Bunları Okurken Bıle Tırnak Yıyerek Okudum Maalesef Denesemde Olmuyor 😀

Yorum Yaz

maltepe escort