Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Tırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi

Tırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi

Tırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi

Tırnak eti soyulmaları çok sıkça rastlanan bir cilt problemidir. Birçok etmenden dolayı soyulma gösteren tırnak eti soyulmalarınız günlük aktivitelerinizi olumsuz etkileyebilecek olan katlanılmaz ağrılara kimi zaman neden olabilmektedir. Tırnak çevrelerin de bulunan nispeten daha kalın kıvrımlı et parçalarını ana görevi tırnağınızın sabit bir şekilde tutulmasını sağlamaktır. Cildinizin aşırı kuruması, kötü ve yanlış yapılmış manikür, mantar gibi cilt problemleri ve de cildinizin kimyasal maddelere maruz kalması gibi nedenlerden dolayı meydana gelen tırnak eti soyulması özenli ve dikkatli bakımla önlenmesi oldukça kolaydır.Tırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi3

Tırnak eti soyulmasının nedenleri

Tırnak eti aynı zamanda tırnak ile parmak aralarında bulunan bölgeyi enfeksiyonlara karşı koruduğu için tırnak eti soyulması ile parmak kenarınız enfeksiyon kapabilir ve tırnağınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle tırnak eti soyulması bir o kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Gel gelelim çok sık görülen tırnak batmasının nedenleri nelerdir sorusunu cevaplandırıyoruz.

Tırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi1-Tırnak etlerinde aşırı kuruma

-Tırnak mantarları

-Tırnak yeme alışkanlığı

-Tırnak için kullanılan kozmetik ürünler

-Yaralanmalar

-Temizlik yaparken ellerinizin aşırı kimyasallara maruz kalması

Tırnak eti soyulmasının tedavisiTırnak eti soyulması neden olur ve tedavisi2

Derin soyulmalar kanamaya ve de ağrılara neden olabilir. Yukarı da belirttiğimiz gibi kanamalı ya da derin koruyucu tabakanın çok incelme gösterdiği bölgelere pansuman yapılmalıdır. Ara ara tırnak maskı ile soyulan tırnak etlerinizi nazikçe alınız. Sertleşmemesi için düzenli olarak nemlendirici kullanınız. Bulaşık yıkarken temizlik eldiveni takınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hasan K. dedi ki:

    tırnak eti soyulması dediğiniz bu şeytan tırnağı diye tabir edilen tınrakla etin birleştiği yerde çıkan sağa sola takılan can acıtan şey mi?

  2. Feyza dedi ki:

    evet kesinlikle elinizle çekmeyin yada dişinizle kesmeye çalışmayın. temiz bir tırnak makasıyla kesiniz.

Yorum Yaz

maltepe escort