Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Tıraş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları

Tıraş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları

Tıraş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları

Jilet ile tüy oluşumlarından kurtulmak diğer yöntemlere göre oldukça basit ve kısa süreli olduğu için yaygın bir şekilde tercih edilse de, tıraştan sonra oluşan kızarıklıklar, ardından kabarmalar ve kaşıntı derinizi ve sizi oldukça rahatsız edecektir. Özellikle sıcak yaz aylarının gelmesiyle daha belirgin şekilde görünerek oldukça kötü bir görünüme neden olmaktadır. Ardından kaşıntı eğer süreğen ve devamlı bir hal alırsa kronik alerjen reaksiyonlara neden olabilmektedir. Sizler de bu noktada kadınlar için özel üretilen tıraş sonrası losyonları kullanabilirsiniz, kıyafetleriniz ve giyecekleriniz de bazı alacağınız pratik önlemlerle bu sorunu azaltabilirsiniz.

Alınacak önlemler

Tıraş sonrası losyonları kullanınTraş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları1

Tıraş losyonu her ne kadar erkek ürünü gibi bilinse de jilet kullanan bayanlar için de tıraş sonrası oluşan kızarıklıklara pratik çözüm olarak kullanılabilir. Özellikle derinin ince olduğu bikini bölgelerinde tıraş sonrası oluşan kızarmaları kısa sürede önleyebilirsiniz.

Bebek bakım ürünleri kullanın

Bebeğiniz için kullanmış olduğunuz pişik giderici kremler veya bebek yağları tıraş sonrasında yüzde oluşan tahrişi ve kızarıklıkları önleme de oldukça faydalıdır. Bebek yağı kullanacaksanız şayet tıraşın hemen ardından ince bir şekilde uygulayınız.

Soğuk su kullanın

Traş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları1Özellikle bacak bölgelerinizi tıraş ettikten sonra soğuk suyun altında yaklaşık olarak 10 dakika bir süre bekleterek kızarıklık ve kaşıntıyı, ardından oluşabilecek tahrişi önleyebilirsiniz.

Aloe vera yağı kullanın

Cildi yatıştırıcı özelliği bulunan aloe vera içeren kremleri tıraşın hemen ardından sürmelisiniz. Tıraş sonrası oluşan ciltte ki yanmaları ve tahrişi bu sayede kısa bir süre içerisinde engelleyebilirsiniz.

Diğer öneriler nelerdir?Traş sonrası oluşan kızarıklığı ve kaşıntıyı önlemenin yolları

Bacaklarınızı sabah duş aldığınızdan sonra tıraş ediniz, gün içerisinde kızarıklıklar ve kaşıntı hissi de azalacaktır. Duştan çıkmadan sıcak suyu tamamen kapatarak suyun arasında 1-2 dakika gibi bekletiniz. Sabun yerine cildiniz için özel üretilmiş tıraş köpükleri kullanın. Tüylerinizi alırken çıktıkları yönünün yersine değil çıktıkları yöne doğru alınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort