Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Doğal Bakım > Tatil Öncesi El Bakımı

Tatil Öncesi El Bakımı

Tatil Öncesi El Bakımı

Yaz aylarının gelmesi ile herkesi bir tatil telaşı sarmaya başlar. Bu telaş gerek bavul hazırlığı olarak, gerekse cilt bakımı olarak kendini gösterir. Cildimiz kadar bakıma muhtaç olan ellerimize de tatile gitmeden önce özen göstermek ve ihtiyaç duydukları bakımı yapmak gerekmektedir.

El Bakımı için Yapılması Gerekenler

Vücudun ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak için yapılması gerekenler bol su içmek ve nemlendirici kremler kullanmaktır. Özellikle yaz aylarında içilmesi gereken su miktarı mutlaka günde 3 litre olmalıdır. Bu durum ihtiyaç duyulan nemin kazanılmasını sağlar.

Nemlendirici kullanmak da tatil öncesi el bakımının en önemli adımlarındandır. Yaz ayları için seçilecek nemlendirici türü de oldukça önemlidir. Su bazlı nemlendiriciler ellerin bakımını en doğru şekilde yapacak ve bu sayede tatilde de elleriniz güzellikleri ile göz kamaştıracaktır.

El Bakımı için Yapılmaması Gerekenler

Tatile çıkmadan önce el bakımı oldukça önemlidir. Ancak yanlış yapılacak bir el bakımı tatili sizlere zehir de edebilir. Yapılan en temel bakım yanlışı kış ayları ile benzer kozmetik ürünlerini kullanmaktır. Yağlı nemlendiricilerden kaçınmak oldukça önemli iken, su bazlı ürünleri tercih etmek gereklidir.

Aynı zamanda kış aylarında özellikle tavsiye edilen el peelinglerinden yaz aylarında kaçınmak da önemlidir. Tatile çıkmadan önce peeling gibi elleri yıpratabilecek ve zarar verecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Aynı zamanda ciltte hassasiyet oluşturacak ve lekeler oluşmasını sağlayacak A vitamini ve meyve asidi ağırlıklı besinleri de mümkün olduğunca az tüketmek de önemlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort