Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Tamamen doğal ve alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi

Tamamen doğal ve alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi

Tamamen doğal ve alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi

Cilt temizliği cildimizin görünümü ve cilt sağlığımız için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden birçok kozmetik ürün ve temizleyici toniklere büyük paralar saçmaktayız. Sizlere evinizin ortamında kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle daha etkin ve kolay cilt temizleyici alkolsüz ve %100 doğal temizleyici tonik tarifini sizlerle buluşturacağız. Biberiye ve lavanta içeren bir yüz temizleyici hazırlamak oldukça basit ve birkaç işlemden geçecektir. Diğer yüz temizleyici ürünlere göre daha sağlıklı olan bu yüz temizleyici kullananlarda birçok etkisini görünce eminiz ki birçok kişi oluşacak olan faydalarını görünce gözlerine inanamayacaklardır. Ve sizlere en büyük faydası sağlıklı ve de tamamen doğal oluşunun yanında ekonomik oluşudur. Temizleyici için lazım olan bütün malzemeleri aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Gel gelelim artık bu muhteşem yüz Tamamen doğal alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi1temizleme toniğinin hazırlanışı nasıldır sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:

  • Tamamen doğal alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi150 gram kayısı yağı özü
  • 1 litrelik bir pet şişe
  • 25 damla biberiye yağı
  • 10 damla lavanta özü
  • 2 damla servi yağı özü
  • 10 damla jojoba yağı
  • 20 gram çay ağacı yağı

Hazırlanışı:Tamamen doğal alkolsüz cilt temizleyici tonik tarifi4

Kayısı yağını temiz pet şişenize boşaltınız. Ardından biberiye ve lavanta yağını da ilave ederek bir birleriyle güzelce karışmaları için 45 dakika bekletiniz. Servi ve limon yağını da akabinde şişeye ilave ediniz. Böylelikle tüm malzemeler birbirleriyle daha kolay etkileşim içerisine girecektirler. Son olarak da jojoba ve çay ağacı yağlarını tekrardan ilave ederek şişeyi çalkalayınız ve karışımınız hazırdır. Kullanmaya başlamadan önce serin bir yerde bir gün boyunca bekletiniz. Geçen 24 saatin ardından hazırlanan bu karışımı bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayarak cilt temizliğiniz etkin bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Adını feriha koydum dedi ki:

    ıslak mendil bile kullanmıyorum. içindeki alkolu ten emdiği için namaz kılan arkadaşlarımız için çok makbule geçti herkese tavsiye ediyorum sizi başarılar..

Yorum Yaz