Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Takma Tırnak Kullanmanın Püf Noktaları

Takma Tırnak Kullanmanın Püf Noktaları

Takma Tırnak Kullanmanın Püf Noktaları

Makyaj ve cilt bakımı kadar önemli olan el güzelliği için de pek çok farklı yol bulunmaktadır. Özellikle elin güzelliğini gösteren tırnaklarla ilgili çözümler ilgiyle takip edilmektedir. Tırnak güzelliği açısından önemli bir yere sahip olan takma tırnakları takmak ve çıkarmak hakkında bilgi sahibi olmak ve bunları uygulayabilmek güzel ellere sahip olmak için uygulanabilecek en başarılı yöntemdir.

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnaklar piyasada hazır olarak bulunduğundan dolayı kolaylıkla kullanılabilmektedirler. Ancak unutmamak gerekir ki, önemli olan takma tırnağı olduğu gibi alıp tırnak üstüne uygulamak değil bundan doğal bir görüntü elde etmektir.

Takma tırnakların uygulanması için tırnağın üstünde oje, parlatıcı gibi maddelerin uygulanmamış olması, eğer uygulanmış ise mutlaka güzelce temizlemek gereklidir. Tırnakta oje gibi bir ürün yoksa bile pamuğa dökülen aseton yardımı ile tırnakların üzerindeki birikmiş yağ ve kir tabakası temizlenir ve ardından hazır alınan takma tırnakların her biri denenerek hangi tırnağa uygulanacağına karar verilir. Tırnak yapıştırıcı, çok ince bir fırça yardımı ile tırnağın üzerine sürülür ve takma tırnak dipten uca doğru gelinecek şekilde yapıştırılır. Hava kabarcığı kalmamasına dikkat edilecek şekilde uygulanan takma tırnak, tırnağa yapıştırıldıktan sonra birkaç saniye bekletilir ve kuruması sağlanır. Kuruyan takma tırnaklara istediğiniz gibi şekil verip oje sürebilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Takarken olduğu gibi çıkartılırken de özen gösterilmesi gereken takma tırnak, aksi takdirde canınızın yanmasına sebep olabilir. Takma tırnakları çıkartabilmek için ilk olarak bir kap içerisine eşit miktarlarda aseton ve sıcak su karışımız hazırlanır. Bu karışımın içerisine tırnaklar sokulur ve 10 dakika bekletilerek tırnakların yumuşaması sağlanır. Karışım içerisinden çıkarılan tırnaklar pamukla kurutularak tırnakları çıkartma işlemi başlanır. Yumuşayan tırnaklar kolayca çıkarken, henüz yumuşamayan tırnakları çıkartmak için bir süre daha karışımda bekletilmesi gerekebilir. Takma tırnakların tamamı çıkartıldıktasın sonra ellere vazelin sürülerek asetonun yarattığı sertlik hissi giderilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort