25 Temmuz 2014

T bölgesinde yağlanma olanlar için bakım önerileri

T bölgesinde yağlanma olanlar için bakım önerileri

Eğer yağlı veya karma bir cilde sahip iseniz aşarı derecede yağlanma ve bu yağlı bölgelerde sivilce oluşumları ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Burun, çene ve alın bir araya gelmesinden oluşmakta olan T şeklinde ki bölgede yer alan gözeneklerin açık ve temiz kalması, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek ve bu bölgelerde biriken yağlanmaların giderilmesi için mutlaka bir önlem almalısınız. Nedeni ise T bölgemiz yüzümüzün en göz önünde olan ve dikkat çeken bir bölgemiz olduğu için bu bölgenin bakımı da bu bağlamda oldukça önemli bir hal alacaktır.

T bölgeniz için bakım önerileriT bölgesinde yağlanma olanlar için bakım önerileri

T bölgenizin yağlanmasında ki asıl neden yüzün geriye kalanında fazla yağ bezlerini barındırıyor olmadı gelmektedir. Bunun sonucu olarak vücudun doğal yağı olan sebum üretimi özellikle bu bölgeye yoğunluk gösterir. T bölgeniz siya ve beyaz noktalar, sivilce kadar güneş lekelenmelerine de oldukça yatkındır. T bölgenize uygulayacağınız özel bakımlar ile bu sorundan yüksek oranda kurtulabilirsiniz.

Temizleyiciler:

Doğru ve etkin temizleyici ürünleri bulmak bu bağlamda oldukça büyük öneme sahiptir. Daha etkin sonuçlar alabilmeniz için temizleyicilerini çok iyi seçiniz. Jel temizleyiciler T bölgesinde ki gözeneklerinizi derinlemesine temizleyerek fazla yağın önüne geçer.

T bölgesinde yağlanma olanlar için bakım önerileri2Yüz maskeleri:

Sivilceler konusunda etkin ve yağlı ciltler için tavsiye edilen tamamen doğal cilt maskelerini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağı ve kil maskeleri bu bölgeyi temizlemek için önerilen maskelerdir. Eğer T bölgenizin dışında kalan bölgeler yağlı değillerse, cildinizin kurumaması için tüm yüzünüze uygulamanız yerine sadece T bölgesinde kullanınız.

Siyah nokta bantları:

Özellikle burun bölgelerinizin üzerinde oluşan siyah noktaları elle temizlemek oldukça etkin olmayabilir fakat burun bantlarıyla daha steril ve sağlıklı şekilde siyah T bölgesinde yağlanma olanlar için bakım önerileri1noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yağ temizleme kâğıtları:

Gün içerisinde cildinizin aşırı derecede yağlanma gösterdiğinde temizlemek için her zaman vaktiniz olmayabilir. Bu gibi durumlarda kullanmak için fazla yağlarınızı alan, hijyenik yağ temizleme kağıtları oldukça etkili olacaktır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ