Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Sürekli kırılan saçlar için özel limon maskesi

Sürekli kırılan saçlar için özel limon maskesi

Sürekli kırılan saçlar için özel limon maskesi

Saç kırıklarının birçok nedeni bulunmaktadır. Saç şeklinizden, saçınıza verdiğiniz şekilde, her gün saçınıza ısı vermekten, kullandığınız toka türünden vb. Özellikle vitaminsizlikten dolayı meydana gelen saç kırılmaları saç sağlığınız için önemli yer almaktadır. Saç derinizden dolayı kaynaklanan saç kırılması saç teli sorunları arasına da girmektedir. Saç tokanız sıkı olduğundan dolayı saç telleriniz sıkılaşır, vitaminsizlikten dolayı saç tellerinizde kırıklar çıkar ve her gün fön makinesi ya da düzleştirici ile kullanıyorsanız saçlarınız incelmiştir ve bu yüzden kırılmalar meydana gelmiştir.

Sürekli kırışan saçlar için yapılması gereken limon maskesi

Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 çay bardağının ¼ ‘ü kadar limon suyu
  • 1 adet salatalık
  • 2 adet soğan
  • 1 adet limon

Sürekli kırılan saçlar için özel limon maskesinin hazırlanışı ve uygulanışıSürekli kırılan saçlar için özel limon maskesi

İlk olarak bir adet salatalığı bir rende yardımıyla rendeleyiniz. Sonra aynı şekilde limonu da rendeleyerek üzerine soğanı da rendeleyerek karıştırınız. Karıştırdıktan sonra üzerlerine 3 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyerek karıştırmaya başlayınız. ¼ kadar limon suyunu kâseye ekledikten sonra tekrar karıştırarak maske haline gelinceye karıştırınız. Karıştırdıktan sonra bir fırça yardımıyla saç diplerinize özellikle kırık olan bölgelere iyice yedirerek hava almalarını engelleyiniz. 15 dakika bekledikten sonra bu maskeyi haftada 2 kere düzenli olarak uygulayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yasemin Ş. dedi ki:

    ne zaman saçlarımı uzatmak istesem saçlarımın ucu kırılıp dökülüyordu. Limon maskesi sayesinde biraz olsun kırıklarımdan kurtuldum.

Yorum Yaz

maltepe escort