Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Su Çiçeği Banyo Yapabilir mi?

Su Çiçeği Banyo Yapabilir mi?

Su Çiçeği Banyo Yapabilir mi?

Su çiçeği varisella zoster ası verilen bir virüsün neden olduğu ateşli hastalıktır. Varisella zoster virüsü havada canlı kalan çok hızlı bir şekilde çoğalan virüstür. Bu virüsün bulaşıcılığı yüksektir. Kişiden kişiye hapşırma öksürme yolu ile geçer. Göz teması sonucu bulaşır. Hastanın cildindeki suçiçeği döküntüleri ile temasta hastalık yapar. Suçiçeğinin kuluçka süresi yaklaşık on dört gün. Yüksek derecede bulaşıcı hastalık olan suçiçeği çocukluk dönemlerinde hafif iken ciltte kaşıntılı olur. Suçiçeği tehlikeli bir hastalık . Ancak vücudu temizleyen bir hastalık olarak geçer tıpta. Bu esnada çıkan lekele vücudun kendi kendini temizlediğini gösterir.  Hastalık esnasında vücut toksin maddelerden arınır.  Suçiçeği geçiren çocuklar hastalığa karşı bağışıklık kazanır. Virüs zona hastalığına neden olur. Kalamin losyonu kaşıntıyı giderir. Asetaminofen ateşi düşürür. Arisella aşısı yapılır. Hama Melis denilen bitki lekelere sürülür. Banyo küvetine karıştır. Hastalığın erken safhalarında bıldırcın otu kullanın. Güzelavrat otu ateşi dindirir. Banyo suyuna yemek sodası ilave edin. Çiçek esansları duygusal duruma iyi gelir. Hindiba, erik ağacı ve gürgen huzursuzluk duygusuna iyi gelir. Sabır otu rahatsızlığa iyi gelir. Yaban elması lekelere sürülür. Papatya yağını banyo suyuna ekleyin. Ilık su ile duş alın. Zeytin vücudu canlandırır. Lavanta yağı doğrudan cilde sürülür. Kaşıntıyı geçirir anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Cilt sorunlarında ne kadar erken tedavi edilirse o kadar iyidir. Zamana bırakmak yanlış olur. Suçiçeği zamanla geçerken kalıcı izlerde bırakır. Kendiliğinden geçmesi de olasıdır. Tedavi varken tehlikeye atmayın. Başka bir yönü de psikolojiktir. Sağlıklı ve güzel görünüşü herkes ister.

Aromaterapi, Aka punktur, Çin terapileri, homeopati ve herbalizm. Çocuğun tırnaklarını kesin ve temizleyin. Çocuk küçük ise eldiven giydirin. Taze sıkılmış vitaminli meyve suları içirin. Yemek saatlerinde muz, elma püresi, taze yoğurt verin. Baharatlı gıdalardan uzak durun. Enfeksiyon varsa doktora başvurun. Yani banyo yapmak hastayı rahatlatır. Tabi ki keseleme yapmamalıyız. Suçiçeği zatürresine karşı tedbir almalıyız. Hafif duşlarla yıkanmalıyız. Sağlığınız sağlığımızdır. Güzel tedavi yöntemlerine yardımcı olur banyo yapmak. Banyonun bir sakıncası yoktur. Sağlıklı ömür dileriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Erdem dedi ki:

    İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz.Ben şu an su çiçeği geçiriyorum.Sabun,şampuan ,kese vs. kullanmadan kısa bir duş aldım ve o akşam ateşlendim , hastanelik oldum.Doktor söylediki suyla temas bu hastalığın vücuda hızla yayılmasını sağlar.BANYO YAPMAYIN!

    1. admin dedi ki:

      Bilgiyi düzelttiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz