Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Siyah Noktalara Çözüm

Siyah Noktalara Çözüm

Siyah Noktalara Çözüm

Siyah noktalara çözüm

Siyah noktalara çözüm bulmak için siyah noktaların sebeplerini tespit etmelisiniz. Bu tespiti ancak bir cilt doktoru veya dermatologla yapabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalara çözüm adına kozmetik ürünlerin geçici güzellikler katması veya ilca tedavisi yerine evinizde bitkisel çözümler aramalısınız.

Peki, siyah noktalara çözüm olarak hangi doğal ürünler kullanılabilir?

*Limon ve tuz karışımı ile siyah noktalara çözüm;

Limon içerdiği asitlerle her leke ve bakteriyi temizleyici özelliklere sahiptir. Bir kâseye 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tuzu ekleyip karıştırınız. İçerisine ayrıca isteğe bağlı olarak 1 tatlı kaşığı yoğurt ta ilave edebilirsiniz. Karışımı cildinize uygularken cildinizi yumuşak fırça ile fırçalayınız. Bu uygulamayı 5 dakika yapıp cildinizi ılık su ile durulayınız.

*Mısır unu ile siyah noktalara çözüm;

Mısır unu aşındırıcı exfoliant olarak kullanılan doğal bir üründür. Bir sıvı sabun içerisine mısır unu ekleyerek karışım elde ediniz. Karışımı sert fırça ile cildinize 10 dakika uygulayınız. Özellikle siyah noktaların yoğun olduğu bölgeleri iyice fırçalayınız.

*Hindistan cevizi ve süt ile siyah noktalara çözüm;

Hindistan cevizi içerdiği aşırı granüller ile birlikte sütün içerdiği laktik asit ciltteki istenmeyen siyah noktaları kısa sürede yakarak yok etmektedir. 2 yemek kaşığı süt ile 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi tozunu karıştırınız. Karışımı cildinize 15 dakika boyunca uygulayınız.

*Yüz temizleyici peeling ile siyah noktalara çözüm;

Salisilik asit içeren jeller ölü deri hücrelerini ve siyah noktalardaki kiri çözecektir. Bir eczaneden alacağınız salisilik asit soyma malzemesini cildinize reçetede yazıldığı şekilde uygulayınız. Ancak çok ince ve hassas cilde sahipseniz bu uygulamayı denemeyiniz.

* Mikro derma brazyon ile siyah noktalara çözüm;

Mikro derma brazyon ölü cilt hücrelerini temizlemek için yapılacak en kesin çözümdür. Estetik kaygıları olan kişilere sunulacak en etkili çözüm olan mikro derma brazyon güzellik merkezinde veya bir dermatolog ofisinde yapılabilir. Bu çözüm düzenli olarak uygulanmalı, mikro derma brazyon sonrası kullanılan su ve makyaj ürünlerine dikkat edilmeli, güneşin ultra viyole ışınlarından uzak durulmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort