Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Siyah Noktalar Nasıl Geçer

Siyah noktalar oksijenle buluştuğunda daha çok kararan sivilceye göre daha hafif bir leke biçimidir. Bu siyah noktalar dudak kenarlarında, burun ve çevresinde, göz etrafında veya alın bölgesinde rahatlıkla ve sıklıkla çıkabilir. Siyah lekelerden kurtulmak için bir takım güzellik losyonları, kremleri, jelleri veya bazı besinleri tüketerek ve cilde uygulayarak başarabilirsiniz.

Peki, Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

1* Bal ile cilde uygulanan tüm maske, krem veya jellerin karışımı siyah noktaların temizlenmesinde etkilidir. Bal oldukça etkili cilt ve gözenek temizleyici madde olduğu için yalnız başına veya bir karışım ile cilde uygulandığında siyah noktaların etkisini ve görüntüsünü bir hayli azaltacak düzenli kullanımda ise zamanla siyah noktaları yok edecektir.

2* Çamur Paketi ile siyah noktalar nasıl geçer sorusuna çözüm bulabilirsiniz. Toz halinde eczanelerden ve bitki satılan dükkânlardan alacağınız çamur paketi içerisine meyve sirkesi ekleyerek hamur şeklinde bir karışım elde edebilir, bu karışımı cildinize 10 – 12 dakika uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

3* Cildinizi banyoda veya duşta temizlerken vücudunuza en uygun sabun veya şampuanı bir lif ile köpürterek cildinize masaj yapınır. Cildinizi tahriş etmeyecek şekilde keseleme yaparak siyah noktaları yok edebilirsiniz.

4* Cildinize çemen yapıştırarak siyah noktaları yok edebilirsiniz. Çemeni cildinizdeki siyah noktalara yapıştırınız ve 10 dakika bekletiniz. Çemen yeşil veya kırmızı bitkilerden olabilir. 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Çemen gözeneklerdeki siyah lekeleri yakarak dağıtacak ve azaltacaktır.

5* Tuz ile siyah noktalar nasıl geçer problemini sağlıklı bir şekilde çözebilirsiniz. İyotlu tuzu sıcak su ile karıştırınız. 1 yemek kaşığı tuz içerisine 1 yemek kaşığı sıcak su ekleyiniz ve karıştırınız. Tuz asidik özelliği ile siyah lekeleri yok edecektir. Tuzu su içerisinde tamamen eritmeli ve cildinize 15 dakika boyunca uygulamalısınız. 15 dakika sonra cildinizi iyice yıkayınız. Tuz ile siyah noktaları geçirmek için 5 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort