Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Siyah noktalar için bal ile limon maskesi nasıl yapılır?

Siyah noktalar için bal ile limon maskesi nasıl yapılır?

Siyah noktalar için bal ile limon maskesi nasıl yapılır?

Cilt temizliğinizi yapmamanız ya da cildiniz fazla yağlı olmasından dolayı meydana gelen siyah nokta ve akneleri vermiş olduğumuz maskeyle kolayca geçirebileceksiniz. Bal ile limon leke kapatıcı ve mikrop öldürücü etkileriyle siyah nokta ve akneler haricinde doğum lekesi, sivilce lekesi gibi kalıcı lekeleri yok etmektedir. Bu lekeler yanında cildi sıkılaştırıp, pürüzsüzleştirecektir. Cilt sıkılaştırıcı olan bu maske temizleyici etkisiyle cildinizi gençleştirecek ve aynı zamanda ferahlatacaktır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde cildi temizleyen bu maske cildiniz için oldukça faydalı olacaktır.

Siyah noktaları iyileştiren bal ile limon maskesi

Bal ile limon maskesi için gerekli olan malzemeler

 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 adet limon
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi
 • 1 su bardağı su

Siyah noktalar için bal ile limon maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

2 yemek kaşığı balı ilk olarak bir kâsenin içerisine ekleyiniz. Ekledikten sonra 1 su bardağı suyu kaynatıp kâsenin içerisine dökünüz. Döktükten sonrSiyah noktalar için bal ile limon maskesi nasıl yapılıra ise bal ile karıştırınız ve 1 adet limonu bu kâsenin içerisine sıkınız. Sıktıktan sonra karışımın içerisine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi ile 1 çay kaşığı tarçın ekleyiniz. Ekledikten sonra da iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra 5 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonrada bir fırça yardımıyla karışımı yüzünüze iyice yediriniz. Sürdükten sonra 20 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayınız. Yıkadıktan sonra da bir nemlendirici yardımıyla cildinizi nemlendiriniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Asiye dedi ki:

  siyah noktalarınızı gidermek için zeytin yağına toz şeker atın. karıştırın daha sonra bununla yüzünüzü ovarak yıkayın. 2 haftalık kullanımda siyah noktalarınız yarı yarıya azalacaktır.

 2. Kaan dedi ki:

  eğer ben erkeğim maskeyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız. sadece limonu iki parçaya bölüp yüzünüze burun çevrenize sürün..2 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

maltepe escort