03 Eylül 2014

Siyah nokta temizleme

Siyah nokta temizleme

Siyah nokta temizleme

Her yaşta siyah nokta temizleme ihtiyacı doğabilir. Çoğu ergenlik ve gençlik dönemlerinde zirve yapan siyah nokta temizleme konusunda özellikle kulak, burun ve ağız çevresinde yer alan siyah noktalar daha çok sorun olmaktadır. Vücuttaki dengesizi hormon salgılanması ve kozmetik ürünlerin aşırı kullanılması sonucu artan siyah noktaları temizlemek için bazı önemli detayları atlamamak gerekecektir.

Örneğin siyah nokta temizlemek için eczanelerde ilaçlar temin edebilirisiniz. Veya mutfağınızda bulunan doğal malzemelerden yapacağınız ilaç ve karışımlarla siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

İşte siyah nokta temizlemek için en iyi 6 ev ilacı;

  1. Kabartma tozu

Kabartma tozu siyah nokta gibi akne ve lekeler için etkili bir tedavidir. Kabartma tozunu su ile karıştırarak oluşturacağınız yanmış sodalarla siyah noktalardan genellikle kurtulabilirsiniz. Kabartma tozu ile istediğiniz meyve püresini karıştırıp hamur elde edebilirsiniz.

  1. Tarçın

Tarçın siyah noktaları önlemek için kullanılabilir. Tarçına zerdeçal tohumu da ekleyebilirsiniz. Zerdeçal tozu oldukça etkili bir yüz temizleyicisidir.

  1. Yulaf

Yulaf ezmesi ve yoğurt kombinasyonu ile siyah nokta temizleme adına etkili bir çalışma yapabilirsiniz. Yulaf ezmesi veya yulafla suyun karışımından oluşacak hamuru cildinize maske olarak uygulayabilirsiniz. Yulaf ezmesine, yoğurt veya süt ile karıştırarak ta siyah nokta temizleme de başarılı olabilirsiniz. Yulaf ezmesi ile karıştırabileceğiniz domates suyu ise ayrıca siyah nokta temizlemek için oldukça idealdir.

  1. Limon Suyu

Limon suyunu ister sade isterseniz, gül suyu, süt, nane ezmesi gibi besin değeri yüksek C vitamini deposu ürünlerden biri ile kombine ederek hazırlayacağınız karışımı siyah nokta temizlemek için kullanabilir ve etkili bir sonuç alabilirsiniz.

  1. Yeşil Çay

Yeşil çay siyah nokta temizlemek için de kullanılabilir. Yeşil çayı demleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra fırça ile yeşil çayı cildinize yedirin ve cildinizi fırçalayın. Siyah noktaların temizlendiğini göreceksiniz.

  1. Aloe Vera

Tüm aloe vera ürünlerini, aloe vera jelini veya aloe vera suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. Fırçalama yöntemi ile cildinize yedireceğiniz aloe vera siyah noktaların temizlenmesini sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ