19 Temmuz 2014

Sivilceler için evde yapabileceğiniz portakal maskesi

İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde sağlığa bir çok faydası bulunan portakalın sivilcelerde iyi geldiğini biliyormuydunuz?

Sivilceler için evde yapabileceğiniz portakal maskesi

İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde vücudu besleyip sivilcelerin erken iyileşmesini sağlayan portakal maskesinin yapıcı ve onarıcı özelliği de bulunmaktadır. Hormonların hareketlenmesinden dolayı da oluşan sivilcelere de iyi gelen portakal maskesi yağ bezlerini eritmektedir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin de güçlendirerek vücuda mikrop girmesini engelliyor ve açık olan gözeneklere mikrop girmesi engellenerek sivilce çıkması önleniyor. Mikrop öldürücü özelliği de bulunan portakal maskesi sivilcelere iyi gelmektedir.

Sivilcelere iyi gelen portakal maskesi

Malzemeler

  • 4 çay kaşığı karbonat
  • 1 adet portakal

Portakal maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 adet portakalı soyarak kabuklarını bir rende yardımıyla iyice rendeleyerek 4 çay kaşığı karbonatla beraber karıştırınız. 5 dakika b oyunca karıştırıp, 10 dakika bekleyiniz. Beklerken yüzünüzü iyice yıkayıp temizleyiniz. Kuru yer kalmamasına dikkat ediniz. 10 dakikadan sonra bu maskeyi yüzünüze iyice uygulayınız. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayınız.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ