31 Mart 2014

Sivilce Yapan Maddeler

Sivilce Yapan Maddeler

Sivilce Yapan Maddeler

Cilt hastalıklarında ön plana çıkan sivilce problemleri aslında tedavisi kolay bir rahatsızlıktır. Tedavisinin kolay olması her sivilcenin hemen geçeceği anlamına gelmez. Birçok kişide farklı nedenlerden dolayı sivilceler oluşabilir. Bu yüzden sivilce tedavileri uzun sürebilir. Öncelikle sivilce yapan maddeler kısmını araştırarak yediklerinize dikkat edebilir, aşırıya kaçmadan besinlerinizi tüketebilirsiniz. Sivilce yapan maddeleri ve besinleri sizler için bu şekilde sıralayabiliriz;
1- Şeker : Çikolata, çay şekeri ve benzeri türler bağışıklık sistemini olumsuz etkilediği için sivilce oluşumunda büyük rol oynayabilir. Bu yüzden tatlı ve şekerli ürünleri çok tüketmeniz önerilmez.
2- Asitli ve Şekerli İçecekler : Doğal olmayan içeceklerin içeriğinde bulunan asit ve şeker miktarı sivilce oluşumu yapmayabilir ancak oluşan bir sivilceyi daha kötü yollara sürüklemektedir. Bu yüzden asitli ve şekerli içeceklerden uzak durmanızı önermekteyiz.
3- Süt : Süt ve süt ürünleri genel olarak sağlık açısından önemli maddeleri içerisinde barındırır. Ancak markasız, sağlıksız ve tanınmayan bir süt ürünü içerseniz içeriğinde bulunan yabancı maddeler kişide sivilce oluşumlarını etkileyecektir. Ayrıca doğal süt gereğinden fazla tüketilirse sivilceleri destekler.
4- Acı : Acı kategorisinde birçok madde bulunur. Pul biber, kırmızı biber, kara biber, sivri biber ve diğer acılı yemekler sivilceleri büyüteceği gibi aynı zamanda kızarmasına neden olacaktır. Kan dolaşımını hızlandıran acılı ürünler sivilceleri direkt olarak etkileyebilir.
5- Yağlı Besinler : Yağ vücutta bulunan dengeyi sağlayan üründür. Ancak çok tüketildiğinde kişide olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu sonuçlardan bir tanesi de sivilce olarak belirtilir.
6- Üretim Besinleri : Üretim besinleri çeşitli maddelerin karışımından satışa sunulan ürünlere denir. Örneğin beyaz ekmek, baharatlı ürünler, ketçap, mayonez gibi türler sivilcelerin çok sayıda artmasına neden olacaktır. Sizde bu noktaya dikkat ederek sivilceleriniz ile başa çıkabilirsiniz.
Sivilceleri arttıran bu maddeler her bireyin yaşadığı sorunlardan bir tanesi olarak belirtilebilir. Dilerseniz neyi ne kadar yemeliyim konulu araştırmalar yaparak sağlıklı yaşamınızı destekleyebilirsiniz. Farklı birçok alanda satışa sunulan ürünlerin hepsini tüketmeyiniz. Sağlığınız açısından dikkatli olmanız hem sizi hem de görünüşünüzü yakından etkileyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ