Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Sivilce > Sivilce Sıkmanın Zararları

Sivilce Sıkmanın Zararları

Sivilce Sıkmanın Zararları

Uzmanlar, sivilcenin sıkılmasının çok tehlikeli olduğunu söylüyorlar. Sivilce sıkma işleminde iki yanlış vardır. Birincisi, içinde ki bakterilerin cilt yapısına yayılması bir diğeri ise sıkarken dokulara zarar verilmesidir. Sivilce tedavisi, zor ve zahmetli bir tedavidir. Bir dermatolog eşliğinde tedavi yaptırmak en mantıklı yoldur.

Sivilceleri sıkmak ve kalıcı izlerin oluşumuna neden olmak yerine doğal yöntemleri kullanarak sivilce oluşumunu önleyebilir, istenmeyen sivilcelerden kurtulabilirsiniz.
Kronik rahatsızlıklardan dolayı da vücutta sivilceler olduğu gibi, değişik sebeplerden kaynaklı oluşan sivilceler yüz, göğüs, sırt bölgesi ve kollarda sıkça da görülebilir. Kişinin yüzüyle oynaması, sıkması, kaşıması, iz kalma riskini artırır Akne uzun süren bir hastalıktır, dolayısıyla uzun sürebilecek tedavi gerektirir. Bu durumda erken tedavinin önemi büyüktür. İlaç tedavisi kişiye göre değişir. Bu nedenle arkadaştan, komşudan ilaç tavsiyesi almak yanlıştır İlaç seçimini uzman hekim, hastanın yaşına, cinsiyetine, sivilcelerin şiddetine, yaygınlığına göre yapar.
Sivilceler bir gecede iyileşmez; cildinizin tamamen düzelmesi için vakit gerekmektedir. Pek çok sivilce tedavisi haftalar ya da aylar sürebilir. Sivilce oluştuktan sonra yüzeyde kalan kırmızı sivilce lekeleri, zaman zaman ciltte 4-6 ay boyunca görülebilir. Sıcakta ya da egzersiz sonrasında bu iz daha da belirgin bir hale gelebilir. …
Sivilcelerden kurtulma yolları, sivilce kurutma, sivilcelerden kurtulmak için doğal yöntemler, siyah nokta için bitkisel yöntemler gibi önerilerimize de buradan ulaşabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort