Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce nasıl geçer sorusunu günümüzde binlerce kişi tarafından sorulmaktadır. Baş belası olarak adlandırabileceğimiz sivilceler yüz bölümünde yüksek miktarda çıkabilir. Çoğunlukla ergenlik döneminde yağ oranın artması ile çıkar. Sivilce nasıl geçer sorusunu herkes birbirine sormaktadır. Düzgün tedavi edilirse yüzde iz bırakmadan geçer.  Ciltte bulunan yağ bezeleri ile yüzey arasında yağ kanalları yer alır. Bu kanallar tıkanırsa yağ birikerek sivilce yapar. Bu durumun çeşitli nedenleri söz konusudur ve çözüm yolları da günümüz olanaklarıyla mevcuttur. Sivilce oluşum nedeni bazen de genetiktir. Hormonsal dengesizlikten veya cilt tipinden dolayı sivilce olasılığı artmaktadır.  Doğru cilt bakımı bunu engeller. Bakteri oluşumuna bağlı sivilce görülür. Böbrek üstü bezlerinde salgılanan androjen hormonların artması, hassaslaşması sonucunda sivilce çıkar. Cilt tipi sivilce yapar. Yağlı cilt olan kişiler sivilceye maruz kalır. Kuru cilt olanlara göre daha fazladır. Beslenme önemli rol oynar. Öncelikle sivilcelerinizi kendi haline bırakmak bir çözüm yolu olabilir. Akabinde etkili yöntemler deneyerek sivilcelerinizi azaltabilirsiniz. Bu durumda sizlere belirttiğimiz yolları takip ederseniz başarılı olacağınızdan emin olunuz.

– Yağlı yiyeceklerden uzak durarak sivilceleri kurutun. Sivilce nasıl geçer sorusuna yanıt bulduk. Kozmetik ürünlerin bu sorunu artırdığına yönelik genel bir algı vardır. makyaj yapmanın, güneş yağı ve nemlendirici kullanmanın sivilce yaptığı kesin değildir. Ürünler doğru seçilmez ise ve doğru kullanılmazsa cilt nefes alamaz ve ph dengesi bozulur.
– Doktorunuzun tavsiyelerine uyun.
– Soda ve maden suyunu yüzünüze tonik olarak uygulayın. Yatmadan önce gül suyu ile yıkayın.
– Sivilcelerinizi azaltmak için bir diğer yöntem olarak sivilce kremi ve bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Bakım ürünleri dışında evde yapacağınız maskeler ile hemen sonuca ulaşmanız da mümkündür. Zaman içerisinde azalacak olan sivilcelerden evde yaptığınız birkaç maske ile sonsuza kadar kurtulacaksınız. Kil maskeleri de bu konuda yardımcıdır. Kil maskesi ciltteki yağı alır. Papatya kürü mükemmel bir tarif.
– Buhar banyosu cildin kendini onarmasını sağlar. 10 dakika ayırmanız yeterli.
– Bitki çayları tüketilmelidir. Ihlamur ve rezene birebirdir.
Bebek pudrası sürmek de güzel olur. 
– Önemli olan patlatmamaktır. Patlatılan sivilceler yüzde kötü görüntü oluşturur. Bu da yüz güzelliğini bozar.
– Öncelikle sivilcelerinize kesinlikle temas etmeyin. Sivilce bulunan yeri yıpratacak, koparacak ve sıkacak davranışlarda bulunmanız kolayca yayılmalara yol açacaktır. Bu yüzden sivilcelerinizin geçmesini istiyorsanız ellememenizde fayda bulunuyor.
– Bir diğer yöntem bol su içmenizdir. Sıvı tüketmeniz ciltteki problemlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Sıvılar atıkları dışarı atarak sivilcelerinizi temizleyecektir. Bu durumda bol miktarda su içmenizi öneririz.
– Hareketsiz kalmanız kan dolaşımınızı yavaşlatır. Tempolu olursanız ve az miktarda efor sarf ederseniz sivilceleriniz azalacaktır. Fakat çok efor sarf etmek küçük yaşlarda sivilceye yol açabilir.
– Yabancı maddeler kullanmak cildi olumsuz yönde etkileyecektir. Farklı maddelerin vücuda girmesi sivilceleri kızartacak ve geçmesini zorlaştıracaktır. Yabancı maddeler alkol, sigara ve benzeri türlerden oluşmaktadır.
– Vücutta bulunan vitaminlerin azalması her zaman bireyleri olumsuz etkiler. Sizde bu durumda vitaminlerinizi tamamlayarak sivilceler ile başa çıkabilirsiniz. Sivilceler üzerinde en etkili vitamin kaynağı A vitaminidir. A vitamininde bulunan fayda cilde her zaman iyi gelebilir.

Sivilce nasıl geçer sorusuna yanıt bulduk. Kozmetik ürünlerin bu sorunu artırdığına yönelik genel bir algı vardır. makyaj yapmanın, güneş yağı ve nemlendirici kullanmanın sivilce yaptığı kesin değildir. Ürünler doğru seçilmez ise ve doğru kullanılmazsa cilt nefes alamaz ve ph dengesi bozulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kaser dedi ki:

    12 yaşındayım sivilcem hala gitmedi okulda rezil oldum yardım edin lütfennnnnnnnn

Yorum Yaz