Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Saç Bakımı > Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdir?

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdir?

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdir?

Cilt bakımınıza ve güzelliğinize dikkat eden bir bayansanız saçlarınız sizin için çok önemli olmalı. Saçlarınızı normal bağlamak yerine her gün başka bir şekil vererek işinize ya da gidiyor ya da dışarı çıkıyor olmalısınız. Hele ki işe gidiyorsanız saçlarınıza ayırdığınız zaman sizini için oldukça önemli. Sert saç yapısı olan bayanlar her sabah saçlarını yıkadıktan sonra nemlendirici sürüp saçlarını yumuşatmaya çalışırlar. Saçlar yumuşadıktan sonra saçlarını yapmaya başlarlar ve bu da çok zaman alır. Peki sabah kalktığınızda saçlarınız yumuşak olsun ister misiniz? Aşağıda vermiş olduğumuz önerileri uyguladığınız sabah kalktığınızda saçlarınız pamuk gibi olacaktır.

Sert saçlar nasıl yumuşatılır?

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdirSaçlarınızı sık sık boyatmaktan vazgeçin. Özellikle saç diplerinize röfle yaptırıyorsanız buna bir süre ara vermeniz gerekiyor. Saç boyalarındaki kimyasallar saçlarınıza zarar vermekle birlikte saç tellerinizi sertleştirip kırılmalarına neden oluyor. Röflede de saç diplerinize istenilen rengin verilmesi için oldukça fazla ısı veriliyor. Aşırı ısı da saç köklerinin sertleşmesine neden olmaktadır.

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdirŞampuanınızı nemlendirici şampuanlardan seçin. Saçlarınızı sürekli nemlendirici şampuanınızla yıkadığınızda saçınız buna alışır ve yumuşamaya başlar. Bu sayede saç köklerinizdeki ve saç derinizdeki kurulukta ortadan kalkarak saçlarınız yumuşamaya başlar.

 

 

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdirGenellikle saç sertliği saç diplerinde meydana gelir ve bu yüzden saç kırıkları oluşur. Saç kırıklarınız aldırmadığınızda ise bu kırıklar diğer saçlarınızın da kırılmasına neden olur ve saçlarınızın enerjisini alarak sertleşmeye neden olur.

 

 

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdirSaçlarınızı gün aşırı yıkamamanız gerekiyor. Saçlarınızı her gün yıkadığınızda saçınıza sağlamış olduğunuz nem yıkamanın etkisiyle saçlarınızdan gidiyor bu yüzden saçlarınız nemli kalmadığından dolayı saçlarınız sertleşmeye başlıyor.

 

 

 

Sert saçları yumuşatma yöntemleri nelerdirKoruyucu krem ve serumlardan yararlanmalısınız. Büyük bir ihtimal saçlarınıza her gün fön çektirmek ya da düzleştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu saçlarınıza ısı verdiği için saçlarınızdaki nem yok olu ve yanar. Bu yüzden saçlarınıza bu işlemi uygulamadan önce koruyucu kremlerden yararlanmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Rapunzel dedi ki:

    saçlarım aşırı maşa sonucu sertleşti ve uzun zamandır da böyle uçlarında kırıklar oluşmaya başladı..tavsiyelerinizi dikkat edeceğim.

Yorum Yaz

maltepe escort