Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Selülitler için evde yapabileceğiniz krem tarifi

Selülitler için evde yapabileceğiniz krem tarifi

Selülitler için evde yapabileceğiniz krem tarifi

Selülit sadece kilolu insanlarda olmamakla birlikte vücudunuzun zararlı maddelerden kurtulması gerektiğinin habercisidir. Zararlı maddeler olarak söylediklerimiz toksinler, yağlar ve fazla sıvıdır. Bu maddeler vücutta birikerek bir yerde toplanır ve selüliti oluşturur. Selülitin diğer nedenler ise kadınlarda daha çok bulunan ve cildi sıkılaştıran gergin kolajen lifleridir. Bu lifler cilt yapısına göre vücuttaki yağların bir kısmını yanında bulundurur ve o bölgede selülit oluşturur. Bu yüzden her kilolu bayanda selülit olacak diye bir gerekçe yoktur. Bazen de genlerden kaynaklanan selülit aile büyüklerinizde tedavi edilmeye çalışıldığı takdirde sonuç alınamadıysa sizde de meydana gelecektir. Bir diğer neden de tabiki yaş ilerledikçe selülitler meydana gelir. Kolajen lifleri artık görevini yapamaz ve sarkmalar meydana gelir, bu sayede de selülitler görülmeye başlar

Selülite iyi gelen krem tarifi

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı adaçayı
 • 2 yemek kaşığı melisa yağı
 • 10 – 15 adet aspirin
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı
 • 2 yemek kaşığı okaliptüs yağı

Selülite iyi gelen evde yapılabilecek krem tarifinin hazırlanışı ve uygulanışı

15 adet aspirini bir kaşık ya da sert bir cisim yardımıyla ezerek toz haline getirdikten sonra bir kâsenin içine atınız. Üzerine 2 yemek kaşığı adaçayı iSelülitler için evde yapabileceğiniz krem tarifile 2 yemek kaşığı melisa yağını ekleyerek karıştırınız. Karıştırdıktan sonra 2 yemek kaşığıyla 1 tatlı kaşığı limon yağını da üzerine ekleyerek krem haline gelene kadar karıştırınız. Krem haline geldiğinde bir pamuk yardımıyla ya da elinizle selülit olan bölgenize masaj şeklinde iyice sürünüz. Bu kremi haftada 2 kere düzenli olarak uygulayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Suzan dedi ki:

  doğumdan sonra selülitlerim aşırı derecede arttı e haliyle sürekli evdeyim ve spor yapamıyorum. çocuğumuda emzirdiğim için bu maskeyi kullansam zararlı olur mu?

 2. Demet AK dedi ki:

  4-5 aspirin i kırıp bir kap içerisinde 1 kaşık suyla karıştırın iyice ezdikten sonra bacaklarınıza basenlerinize sürün.. kuruduktan sonra sodayla yıkayınız.

Yorum Yaz

maltepe escort