Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Her bayanın korkulu rüyası ve cilt sorunu olan selülitleri doğal yollarla engelleyebilirsiniz. Mikrop öldürücü, yağ eritici ve kolesterol düşürücü besinler selülitlerinizi eritecektir. Selülitleri eritmek için birçok tedavi yöntemi olmasıyla birlikte doğal yollarla da eritebilirsiniz. Piyasa da bulunan selülit eriten maskeler ve kremler selülit eritir fakat zahmet vericidir. Size önermiş olduğumuz yiyecekler hem selülitleriniz için hem de sağlığınız için faydalı olan yiyeceklerdir. Vücudunuza gerekli olan yiyecekler hem mikrop kırıcı hem de yağ eriticidir.

Selülit engelleyici yiyecekler

Balık türleri: Selülit için yağdan kaçmanız gerekmektedir. Fakat balık türlerinde yağlı balıklardan faydalanabilirsiniz. Balık yağı içinde bulunaSelülite iyi gelen yiyecekler nelerdirn yağ asitleri sayesinde insan metabolizmasını güçlendirerek kalçalarda selülit yağının birikmesine engel olur. Diğer yağlar ise vücutta kalarak kolesterolü artırarak kalçalarda yağ birikmesini sağlamaktadır.

 

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdirTahıllar: Tahıllar bildiğiniz gibi tok tutan besinlerdir, tok tutucu etkisiyle enerjide sağlayan tahıllar az yemenizi ve fazla hareket etmenizi sağlayarak selülitlerinizin erimesinde yardımcı olarak kilo vermenizi de sağlamaktadır. Mikrop öldürücü özeliğiyle de vücuttaki gereksiz yağları dışarı atmaktadır.

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir

Muz: Enerji verici olan muz içinde bulunan potasyum sayesinde yağ eriticidir. Enerji verici etkisiyle az kalori ile çok enerji sağlayarak hareket ettiğinizde vücudunuz yağlardan harcayacaktır. Bu da yağları eritmenize neden olacaktır. Yağları eriterek de selülitlerinizi inceltebilirsiniz.

 

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdirSarımsak: Kolesterol hastalarının en çok kullandığı sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirici ve yakıcı etkisiyle selülitin 1 numaralı düşmanıdır. İçinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde de yağ oranını düşürmektedir. Sarımsak yağ yakıcı olduğundan dolayı da selülitlere iyi gelmektedir.

 

Selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir

 

Su: Vücudunuza gerekli olan en az 2,5 litre su ihtiyacını karşılamalısınız. Su içtiğinizde kan dolaşımınız hızlanarak yağ oranını eritmektedir. Sudaki mineraller yağ oranını düşürerek selülitleri eritmektedir. Su hem sağlığınız için hem de cildiniz için gereklidir. Su sadece selülitlerinizi eritmekle kalmamakla birlikte cildinizi beslemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Deniz dedi ki:

    neskafe selülit yapar mı?

Yorum Yaz

maltepe escort