06 Nisan 2018

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

İnsan vücudundaki doku yağların, normalden farklı gelişimi ve amiyane tabirle dengesiz oluşumu, selülite neden olan en büyük sorunlardan bir tanesidir. Bilinen en büyük yanlış ise selülitin yalnızca kilolu kadınlarda görüleceğidir. Zayıf kadınlar da bu sorun ile karşı karşıya gelebiliyor ve evde doğal tedavi yöntemleri ile birlikte bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğunu da söyleyebiliriz. Cerrahi müdahale ya da klinik müdahalesi ile de selülit tedavisi mümkündür ancak tüm bunlara gerek kalmadan kendiniz de bakım yapabiliyorsunuz. Dilerseniz neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

Selülit Tedavisi

  • Elma Sirkesi

Deride meydana gelen yıpranmış ve özellikle selülite neden olan çöküntü tarzı görüntüyü elma sirkesi uygulaması ile ortadan kaldırmak mümkündür. Elma sirkesini bir miktar su ile karıştırarak günde 2 kez oral yolla tüketmeniz selülit tedavisi için yeterli olacaktır. Sirke, kendine has bir tada sahip olduğu için sizi zorlayabilir, bu yüzden bir miktar bal ekleyerek lezzet değişimine gidebilirsiniz.

  • Peeling Uygulamaları

Yarım su bardağı kahve(çekilmiş) ve esmer şekerin karışımı, selülit tedavisinde tercih edebileceğiniz etkili peeling uygulamalarından bir tanesi olacaktır. Bu karımı günde 3 kez ilgili bölgeye masaj yapar şekilde uygulamanız gerekiyor. Ölü deriyi temizlemenin yanı sıra yağ yakımını da hızlı hale getiren uygulamalardan biri olduğunu ifade etmek gerekiyor.

 

Doğal tedavi yöntemlerini bir kenara bırakıp dilerseniz son dönemde popüler hale gelen lazer tedavisine de hep birlikte göz atalım.

Lazerle Selülit Tedavisi

İnfrared ışık yoğunluğu ve yüksek vakum desteği ile birlikte basit bir masaj uygulamasını kapsayan selülit tedavisinde herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissetmeyeceksiniz. Şişmiş, yıpranmış, sarkmış ve yapısı bozulmuş olan yağ hücreleri, lazer tedavisi ile birlikte daha etkili ve sağlıklı bir görüntüye sahip oluyor. Masaj yöntemi ile birlikte yağ hücrelerinde yer alan ve barınmaya devam eden fazla yağlar, lazer ile eritiliyor ve bu çok kısa bir sürede gerçekleşiyor. Elastik lif üretimi ile birlikte kolajen üretimi de belli oranda arttırılıyor ve lazer tedavisi ile birlikte selülitlere veda ediyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ