Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir?

Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir?

Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir?

Hormonal nedenlerden dolayı meydana gelen selülit östrojen hormonunun en çok salgılandığı yaşlarda oluşur. Bu yaşlar genellikle 20 – 40 yaşları arasıdır. Selülit hastalık ya da rahatsızlık değildir. Tedavi edilmediği takdirde hiçbir sorun meydana gelmez. Fakat selülit dış görünüş ve fiziksel bir sorundur. Vücuduna dikkat eden bayanlar için korkulu rüya olan selülit bazı ünlü kişilerde alay konusu bile olmuştur. Östrojen hormonundan başka troid bezlerinin az çalışması, insülin hormonunun az salgılanması da selülit nedenleri arasında yer almaktadır. Genetik olarak izlenebilen selülit alile büyüklerinizde fazla olarak varsa sizde de büyük ihtimal olacaktır. Fakat az varsa olma riski azdır. Kan dolaşımının az olduığu yani kalp yetmezliği olan bireylerde meydan gelebilir.

Selülitin en önemli 9 nedeni nedir?

1- Selülitin nedenleri arasında en çok rastlanan ten sorunudur. Ten renginiz soluk ya da esmer değilse ve cildiniz hassassa selülit oluşması normal olarak bile kabul edilebilir.Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir

2- Damalarda meydana gelen su kabarcıkları kan dolaşımına engel olur bu nedenle dolaşım yavaşlar ve sülülit olan yerde hareketlilik azalarak kırışmaları meydana getirerek selülit oluşmasına neden olur.

3- Vücudunuza gerekli olan günlük en za 2,5 litre suyu içmelisiniz. Aksi takdirde cilt kurluğu meydana gelerek selülit bölgesinde kuruluk meydana gelir bu yüzden büzüşmelere oluşarak selülitleri meydana getirir.

Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir4- En sık nedenler arasında olan genetik selülit aile büyüklerinizdeki yağ oranının fazla olmasından dolayı görülür. Aile büyükleriniz arasında kilolu ve selülitli olan bireyler bulunuyorsa büyük ihtimal sizde de selülitler meydana gelecektir ve buna yapabilecek olduğunuz hiçbir şey yok diyebiliriz.

5- Çok çay içiyorsanız ve çayınızı demli içiyorsanız vücudunuzda selülit oluşabilir. Çikolata da fazla tüketildiğinde yağ oranını artırdığında dolayı selüliti oluşturabiliyor. Bu yüzden her zaman sağlıklı beslenmede fayda var.

6- Hamilelikten hormonlarınız otomatik olarak eskisinden daha fazla çalışacak ve salgı üretecektir. Bu da kiloya neden olduğundan dolayı yağ oranı artarak selülit oluşturmaktadır.

Selülit neden olur ve nedenleri nelerdir7- 3 beyazı fazla tüketen bireylerde diğer rahatsızlıkların görüldüğü gibi selülitte hat safa da görülmektedir. Tuz, un ve şeker vücudunuzun baş düşmanıdır. Hem sağlığınız için hem de fiziğiniz için zararlıdır.

8- Hızlı kilo alıp vermeniz çatlakları beraberinde getirmekle birlikte selülitlere neden olmaktadır. En geç eriyen kalçalar sürekli kilo alıp vermekten dolayı kalçalarda yap birikerek selüliti oluşturur. Erimeyen kalçalar yağ oranından dolayı selülitleri oluşturmaktadır.

9- Vitamin eksikliğinden dolayı da meydana gelen selülit oluşumu en çok E ve A vitamininden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu vitaminlerin eksikliğinde sarkmalar meydana geldiğinden dolayı kalça bölgesinde asılmalar meydana gelir. Asılmalarda selülitlere neden olmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort