14 Ağustos 2014

Selülit engelleyici buğday yağı nasıl yapılır?

Yaz aylarının korkulu rüyası olan selülitleri engelleyen buğday yağını denediniz mi? Hiç bir yerde bulamayacağınız buğday yağı ciltonik.com’da.

Selülit engelleyici buğday yağı nasıl yapılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bayanların korkulu rüyası olan selülitler bütün cildinizi kötü göstermektedir. Yaz aylarının dışında ki diğer aylar da otomatik olarak kilo alıyorsunuz ve yaza doğru zayıflıyorsunuz. Fakat atladığınız bir nokta var bu da selülitler. Selülitleriniz kilo verdiğiniz de gitmez hatta daha çok belirginleşirler. Bu yüzden selülitlerinizden kurtulmak için sürekli olarak bakımınıza dikkat etmeniz gerekir. Sürekli cildinize bakım yaptığınızda düzenli olarak formunuzu korumuş olursunuz ve bu sayede selülit oluşumundan kurtulabilirsiniz.

Selülitleri engelleyen buğday yağı

Buğday yağı için gerekli olan malzemeler

  • 4 tatlı kaşığı jojoba yağı
  • 9 tatlı kaşığı buğday yağı
  • 5 tatlı kaşığı kayısı yağı
  • 5 tatlı kaşığı şeftali yağı

Selülit engelleyici buğday yağının hazırlanışı ve uygulanışı

Yukarıda vermiş olduğumuz buğday yağı için gerekli olan malzemeleri bir kasenin ya da tencerenin içerisine vermiş olduğumuz malzemeleri verecekSelülit engelleyici buğday yağı nasıl yapılır olduğumuz sıraya göre kasenin içerisine ekleyiniz. 9 tatlı kaşığı buğday yağı, 5 tatlı kaşığı şeftali yağı, 5 tatlı kaşığı kayısı yağı ve 4 tatlı kaşığı jojoba yağını kasenin içene ekleyerek kaseyi iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra soğuk bir ortamda 5 dakika bekletiniz. Duş sırasında selülit olan bölgeyi iyice yıkayıp kuruladıktan sonra bir fırça yardımıyla bu maskeyi selülitlerinize uygulayınız ve 30 dakika boyunca beklettikten sonra bu bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İzmirli Eda dedi ki:

    arkadaşlar yağ filan hikaye spor yapın yürüyün bacaklarınızı çalıştırın.

YORUM YAZ