Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Eylül 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Sauna ve hamamın cilde faydaları?

Sauna ve hamamın cilde faydaları?

Sauna ve hamamın cilde faydaları?

Sauna ve hamamın cilt sağlığı açısından son yıllarda yapılan araştırmalarında neticesinde bir hayli olumlu yönde birçok etkisi bulunmaktadır. Sauna ve hamamların romatizmadan uyku bozukluğuna gerginlikten depresif sıkıntılara kadar, daha bunları arttırabileceğimizi birçok sorun ve de problemlere karşı olumlu bir şekilde tedavi edici özelliği bulunduğu uzman hekimler tarafından da kanıtlanmıştır. Sauna ve hamamların günün o yorucu stresini bir kenara bırakıp o sıcak ve oldukça rahatlatıcı ortamıyla cildinizi de bir yandan güzelleştirmenizi sağladığını biliyor muydunuz? Sauna ve hamamlar sayesinde daha ipeksi hatta bebek gibi bir tene kavuşmanız hayal değil. Ama bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalar bazı hastalık tiplerini bulunduranların doktor izni dışında buraları tercih etmemelerini öneriyoruz. Aksi halde oldukça ağır ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinden çok tehlikeli bir hale dönüşebilir. Şimdi sizleri daha da fazla sabırsızlandırmadan sauna ve hamamın cildimize olan faydalarına gelin sizlerle birlikte beraber bir göz atalım ne dersiniz?

Sauna ve hamamın cilde faydaları

Sauna ve hamam kültürü dünden bu güne binlerce yıldır insan ve cilt sağlığına faydaları çok eski çağlardan beri insanlar tarafından bilinmektedir. Sauna ve2.jpg hamam ortamında vücudumuzda meydana gelen terleme birçok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelmekte ve hatta bazı insanlar doktor tavsiyeleri ile buraları tercih ettikleri de görülmüştür.

-Vücutta meydana gelen yoğun terleme ile beraberinde, vücutta bulunan zararlı toksinlerden kurtulmuş oluruz. Böylece daha temiz ve dirençli cilde sahip oluruz.

-Uzmanlarca da stresin cilt üzerinde oldukça büyük etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Günümüz yaşam standartlarının bir getirisi olan bu stres illetini vücudunuzdan adeta emerek çeker atar.

-Düzenli olarak bu uygulamaları tercih etmek deri yüzeyinde barınan ölü deri hücrelerini temizleyerek arındırır. Derinizi yeniler ve daha yumuşacık ve de bir o kadar pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

3.jpg-Vücutta aşırı kilodan dolayı oluşan çatlaklıkları ve de görüntü bozukluklarının, izlerin önüne geçer.

-Mantar, sedef, egzama gibi hastalıkları önlemede oldukça faydalı özellikleri bulunmaktadır.

-Cildi rahatlatır ve gevşetir, bunun yanında yorgun olan cildinizi aşırı derece rahatlatır.

-Terle birlikte vücudumuz birçok zararlı maddeden (toksinler ) temizlenir ve daha temiz bir bedene sahip olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz