04 Aralık 2014

Sarkan ciltler nasıl toparlanır?

Sarkan ciltler nasıl toparlanır?

Cildiniz ilerleyen yaş ile birlikte yaşlanmanın da etkisi ile zaman içerisinde özellikle yüz bölgesi ve birçok bölgelerde sarkmalar meydana gelebilmektedirler. Bu sarkmalar yaşlanmanın sizlere olan bir işaretidir. Oldukça can sıkan ve de kötü görünümlere yol açan bir problemdir. İşte bu noktada cildinizi güneş lekelerinden arındırabilirsiniz, dengeli beslenme, doğru beslenme, cilt bakımı ve cildinizde ki sarkmaları yağacağınız birkaç egzersiz hareketleriyle cilt sarkması probleminizin gecikmesini sağlayabilirsiniz ancak yaşlanma ile birlikte elastikiyetini kaybeden cilt elinde sonunda kırışmaya başlayacaktır. Cildinizin sarkmasında ki ana neden zamanla kolajen üretiminin azalması ve cildin bunun akabinde esnekliğini kaybetmesi sonucunda oluşmaktadır. Genetiksel faktörler cildin hangi yaşta ve ne kadar sarkma göstereceği konusunda etkili olmakta birlikte beslenme, güneş ışınlarından korunma ve yapacağınız birkaç yüz egzersizleri ile sarkmaları geciktirebilirsiniz.

Cilt sarkmasına karşın çözümler

Antioksidan cilt bakım kremleri ve kolajen desteği olan bakım ürünlerinin cildin esnekliğimi daha uzun süreler korumasına yardımcı olacaktır. Kırışıklık kremleri genellikle cildin kolajen üretimini arttırdığı için sarkmalara karşı bir önlem olarak ta kullanılabilir. Bir diğer seçeneğiniz ise yüz
gerdirme, liposuction ve lazer’li estetik gibi tedavi yöntemleri olacaktır. Yüz gerdirme, yanak kısımlarında sarkmalara ve genel bir biçimde yüzde oluşan kırışıklıklara karşı yapılmaktadır. Lazerli uygulamalar ile az sarkmış ciltler etkin bir biçimde toparlanabilmektedir. Aynı zamanda lazer ile yüz dokusunda kolajen üretimini arttırarak cilde esnek bir görünüm kazandırılabilir. Sonuç olarak cilt sarkması yaşlanmanın ve yer çekimi kanunun doğal bir sonudur ve her insanda görülmektedir. Cildinizde ki sarkmalara karşı alabileceğiniz önlemlerle bu süreci kesmez ancak ilerlemesini azaltabilirsiniz.

Diğer öneriler

  • Yüz banyosu yapın
  • Esansiyel yağlardan faydalanın
  • Yüzünüze masaj yapın
  • Yüz egzersizleri uygulayınız
  • Doğal maskelerden faydalanın
  • Kil maskesi bu noktada oldukça etkin olacaktır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ