Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Sarkan ciltler için doğal bakım kürü

Sarkan ciltler için doğal bakım kürü

Sarkan ciltler için doğal bakım kürü

Yaşla birlikte cilt esnekliğini ve de elastikiyetini kaybetmeye ve boyun bölgeleri başta olmak kaydı ile yer çekimine karşı koymayarak cildimizde sarkmalar meydana gelebilir. Bu süreçte cildinizi koruyan etmenler zafiyet göstererek zayıflar ve daha az nem tutmaya başlarlar bununla birlikte nem tutmaya başlar akabinde de cilt dokusu yağ asitlerinin eksikliği dış çevre faktörlerinden zarar görmeye başlar. Güneşin zararlı ışınları bu sürece eklenince cilt bundan dolayı erken bir yaşlanma dönemine girebilir. Bunun tamamen önüne geçebilmek kesinlikle mümkün değildir. Güneşin zararlı ışınları da bu sürece eklendiğinde sarkmalar git gide artacaktır ve can sıkıcı bir hal alacaktır. İşte tam da bu noktada sarkmanın etkisini azaltabilmek ve yavaşlatabilmek için size önereceğimiz muhteşem bakım kürleri ile bunu önlemek oldukça basit.

Sarkan ciltler için maske tarifiSarkan ciltler için doğal bakım körü5

Malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 5 damla rezene yağı
 • 5 damla sandal ağacı yağı

Hazırlanışı:

Sarkan ciltler için doğal bakım körü1Öncelikle orta boy bir kâseye bütün malzemeleri boca ediniz, ardından yaklaşık bir 5-10 dakika boyunca yavaş yavaş bu karışımı macun kıvamına gelinceye dek karıştırınız. Ardından oluşan karışımı buzdolabında 30 dakika boyunca beklettikten sonra önceden yıkayarak temizlediğiniz cildinize yedire yedire ince bir şekilde uygulayınız. Ardından kuruması için yaklaşık olarak 10 dakika bekletiniz ve ılık su yardımı ile maskenizi çıkartınız. Son olarak da cilt tipinize uygun nemlendirici kullanarak bu işlemi bitiniz. Bu maskeyi haftada en az iki kez uygulamanızı şiddetle öneriyoruz.

Sarkan cilt maskesinin faydaları

Sarkan ciltler için doğal bakım körü3

 • Cildin kaybetmiş olduğu elastikiyetini yeniden kazandırır
 • Cilde parlaklık ve canlılık katar
 • Cildin kolojen üretimini arttırır

 • Cildinizi toparlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Jojoba tanesi dedi ki:

  aşırı kilo verme sonucu kollarımda sarkmalar meydana geldi. maskenizi uygulamaya başladım henüz 0,5 cm bir toplama yaptı 2 hafta oldu daha bakalım 2 aya ne kadar olur.

Yorum Yaz