30 Temmuz 2014

Sarımsak saça nasıl uygulanmalıdır?

Saç bakımı noktasında oldukça büyük etkilere sahip olan sarımsağın doğru uygulanışı etkinsi belirgin görebilme adına oldukça etkin olacağından sizler için sarımsak saça nasıl uygulanır yazını paylaşıyoruz.

Sarımsak saça nasıl uygulanmalıdır?

Son zamanlarda birçok şampuanda ve kozmetik ürünlerde yerini almaktadır sarımsak. Sarımsaktan oluşan kozmetik saç bakım ürünlerini cilde uygulamakta farklı bir metod gerektirmektedir. Doğru uygulamak sarımsağın faydalarını daha belirgin görebilme noktasında çok fazla etkin olacaktır. Bu yüzden sizlerle sarımsak saça nasıl uygulanacağından bahsedeceğiz. Uygulanması bir o kadar kolay olan sarımsağı saçınıza uygularken 2-3 diş sarımsak dişlerini ezerek dövünüz ve ardından saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Sarımsak saça nasıl uygulanmalıdır2Sarımsağın saçların zayıf olduğu bölgelerde daha etkin olacağını uzun süreli kullanımlara fark edebileceksiniz. Sarımsağı saçınıza uyguladıktan yarım saat sonrasında zeytinyağı ile saç diplerinize masaj yapmaya devam edin. Bu sayede saç kökleriniz güçlenerek, saç deriniz yumuşatacaktır.

Sarımsağın saça faydaları

Sarımsak saça nasıl uygulanmalıdır1Sarımsak mucizesi sadece saç tellerinize değil saç köklerinize etkin bir biçimde fayda sağlamaktadır. Örneğin sarımsağın bünyesinde bulundurduğu sülfür saçları oluşturan birçok etkin proteinin ana sağlayıcısıdır. Cilde birçok faydası olan sarımsak mantar, egzama gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Yine sarımsak da bulunan selenyum E vitaminleri bakımından saçların genel sağlığını korur ve zayıflamış olan saç köklerinizi güçlendirir. Bunun yanında saç hücrelerine zarar veren serbest radikallerinin de önüne geçecektir. Özellikle C, B1 ve B2 vitaminleri bakımından zengin olan sarımsak saç köklerinin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri bünyesinde taşır.

Diğer faydaları nelerdir?

  • Kepeği önlerSarımsak saça nasıl uygulanmalıdır3
  • Saçta yağlanmayı durdurur
  • Saç köklerinizi güçlendirir
  • Saç derinizi korur
  • Saç dökülmesini önler
  • Saç çıkmasını sağlar
  • Saç derisinde ki hücreleri korur
  • Saçın ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ