28 Eylül 2014

Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi

Salatalık içerdiği C vitamini, protein ve vitaminler sayesinde cilt hücrelerini besler, cildi yumuşatır, şişme ve morlukları azaltır, bronzlaşmış ciltlerin rengini açar ve cildi nemlendirerek canlı kalmasını sağlar. Salatalık akneli ve sivilceli ciltlere uygulandığında akne ve sivilcelerdeki irinlerin vücut dışarısına atılmasını hızlandırır.

Salatalık Maskesi 1

Kullanılan Malzemeler

Salatalık

Yoğurt

Maske Yapılışı

Salatalıkları rendeleyiniz.

Bir kap içerisine rendelenmiş salatalıkları dökünüz ve üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyiniz. Kap içerisinde elde edeceğiniz karşımı cildinize uygulayınız ve 1 saat boyunca bekletiniz. Bu karışım cildinizdeki tüm yanıkların azalması ve giderilmesi için oldukça etkili olacaktır.

Salatalık Maskesi 2

Kullanılan Malzemeler

Salatalık

Bal

Aloe Vera

Maske Yapılışı

Bir adet salatalığı rendeleyiniz ve üzerine 1 tatlı kaşığı alo vera suyu ile 1 yemek kaşığı bal ilave ederek iyice karıştırınız. Karışımı cildinize uygulayınız ve 30 dakika boyunca cildinizde bekletiniz. Bu karışım cildinizdeki gözenekleri anılmasını sağlayacak, kan dolaşımını hızlandırarak cilt hücrelerini besleyecektir.

Salatalık Maskesi 3

Kullanılan Malzemeler

Salatalık

Süt

Maske Yapılışı

Bir adet salatalığı rendeleyerek püre haline getiriniz. Üzerine 1 yemek kaşığı süt ilave ediniz ve karıştırınız. Karışımı 20 dakika boyunca cildinize masaj yaparak yediriniz ve maske haline getiriniz. Süt ile salatalık karışımı şişliklerin azalmasına ve siyah noktaların yok olmasına faydalı olacaktır.

Salatalık Maskesi 4

Kullanılan Malzemeler

Badem yağı

Salatalık

Süt

Maske Yapılışı

Salatalıkları dilimleyiniz. Bir kap içerisine 2 yemek kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı badem yapını koyup karıştırınız. Dilimlenmiş salatalıkları süt ve badem yağı karışımında 5 dakika bekletip cildinize kapatınız. Cildinizi kapattığınız salatalık dilimlerini 20 dakika bekletiniz ve cildinizi ılık su ile yıkayınız. Salatalık dilimler cildinizin nemlenmesini sağlarken istenmeyen tüm siyah ve kahverengi noktaların etkisini azaltacaktır.

İpuçları

* Maskeleri uygulamadan önce mutlaka cildinizi yıkayınız ve kurulayınız.

* Kullandığınız tüm malzemeleri ( kâse, salatalık …) yıkayınız.

* Maskeyi uyguladıktan sonra bir süre cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ