Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler

Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler

Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler

Hepimiz artık güneşin zararlı olan ışınlarından, cilde vermiş olduğu zarardan ve de güneşten korunmamız gerektiğinden cilt kanseri ve güneş arasında olan bağdan hepimizin haberi vardır. Şayet birçoğumuz yaz aylarında kısa tatilimizde bronzlaşma sevdasından bir türlü kendimizi alı koyamıyoruz. Güneş ışınları doğru zamanda güneşe çıkılırsa eğer ve koruma, bakım ürünleri de kullanılırsa cildimiz için yaralı olabilmektedir. Bu noktada önemli olan aşırıya kaçamamak ve derinizi fazla yormamak olacaktır. Güneş ışınlarına korunaksız çıkarsanız cildiniz bronzlaşayım derken daha erken yaşlanır ve kırışmaya başlar bununla beraber ciltte çeşitli lekeler de görülebilir. Istakoz gibi olup daha henüz tatilinizin yarısında omzunuzda, Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler11yüzünüzde yoğurtla dolaşmak zorunda kaymayın işte bu noktada sizlere yardımcı olarak sağlıklı bronzlaşmak için neler yapabileceğimizi gelin birlikte göz atalım.

Bronzlaşırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar

Bu noktada en önemlisi cilt kanserinin en baş nedenlerinden olan güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmak olduğundan cildinizi korumak istiyorsanız Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler13saatlerce güneş ışınlarından uzak durmaya çalışınız. Gel gelelim istediğiniz ve hayalini kurduğunuz bronz bir tene nasıl sahip olabileceğinizden sizlere bahsedelim. Öncelikle öğle saatlerinde kesinlikle güneşlenmeyiniz. Güneş doğduktan sonra 2-3 saat ve batmadan önce ki 1-2 saat işte bu aralar güneşlenmek için en ideal ve de en doğru zamanlardır. Bu saatlerde ki güneş sizleri kavurmak ve hayal ettiğiniz bronzluğa kavuşmanıza yetecektir. Sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenlerBu saatlerde bile dışarı çıktığınızda koruma faktörlü kremlerden faydalanın. Beyazlık durumunuza göre bu kremlerin faktörünü belirleyebilirsiniz. Saatlerce güneşe maruz kalmayınız ve cildinizi 20-30 dakika gölgede dinlendiriniz. Güneş ve deniz cildinizi aşırı derece de kurutacağından belirli bir aralıkta duş alınız ve tüm vücudunuza nemlendirici krem sürünüz. Kullanmış olduğunuz güneş kremleri suya dayanıklı olmasına dikkat edin. Havalar bulutlu olsa bile krem kullanınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Suzan dedi ki:

    havuç yağı zeytin yağını aynı oranda karıştırın sürün yaklaşık 20-25 faktörlük bir koruma sağlar. tabi birde buradaki tavsiyelere de göz atın 😛

Yorum Yaz

maltepe escort