Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinler

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinler

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinler

Cilt bakımınız için maskeler, kremler ve yağlar haricinde cildinizi besleyecek, vitamin sağlayacak yiyeceklerden de tüketmelisiniz. Cildiniz için faydalı olan bu besinlerden tükettiğinizde sağlığınıza da fayda sağlayacaksınız. Cildinizi besleyerek güçlendirip, cildinizin ömrünü uzatmakla birlikte vitamin sağlayarak da cildinizi gençleştirebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek olan bu besinler vücudunuza mikrop girmesini engelleyerek hasta olmanızı önler ve gözeneklerinize de mikrop girmesini engelleyerek sivilce oluşumunu önler.

Cilt sağlığınız için tüketmeniz gereken besinler

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinlerÜzüm: Bol bol üzüm tüketiniz. Üzümü çekirdekleriyle beraber yiyiniz. Üzümün içinde bulunan çekirdeklerde bulunan oligomerik proantosiyadin maddesi mikrop öldürücüdür. Bu sayede gözeneklerdeki mikropları öldürerek sivilceleri önlemekle birlikte cildinizi pürüzsüzleştirerek gençleştirmektedir.

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinler

Yulaf: Birçok cilt sorununun nedenleri arasında yer alan stresin baş düşmanı olan yulaf stresi engelleyerek cilt sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır. Vitamin ve mineraller bakımından da zengin olan yulaf cildinize gerekli olan vitamini sağlayarak sizi gençleştirecektir.

 

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinlerCeviz: İçerdiği omega3 yağ asitleri sayesinde kanda bulunan ürik asidi dışarı atan ceviz gut oluşumunu engellemekle birlikte deriyi güçlendirerek soyulmaları engeller ve bu sayede egzamayı da önlemiş olmaktadır.

 

 

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinlerAyçekirdeği: Ayçekirdeği içinde bulunan E vitamini sayesinde cildinizi zararlı olan güneş ışınlarından korumaktadır. Güneş kremlerinin yapımında ayçekirdeği kullanıldığını biliyor muydunuz? Ay çekirdeği cildi onarıcı etkisiyle de güneşten dolayı meydana gelen yanmaları iyileştirmektedir.

 

Sağlıklı bir cilt için tüketmeniz gereken besinlerSomon balığı: Vitaminler ve yağ asitleri bakımından zengin olan somon balığı antioksidan özelliği sayesinde iltihap sökücü olduğu için sivilcelerde bulunan iltihabı sökerek sivilcelerin daha erken iyileşmesini sağlamaktadır. Bulundurduğu bolca potasyumla da cildi güçlendirmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort