Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Eylül 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Saçların yağlanmasını önlemek için ne yapılır?

Saçların yağlanmasını önlemek için ne yapılır?

Saçların yağlanmasını önlemek için ne yapılır?

Saçımızın yağlanması vücudumuzun genetik özelliklerindendir. Mesela ergenlik döneminde bazı hormonlar yüksek düzeyde çalıştığından saç yağlanması daha sık görünür.  Saçın normal düzeyde yağlı olması doğal birşeydir. Saç tellerinde bulunan yağ, saçınızı yumuşak tutar ve güneş ışınlarından gelen saçı yıpratacak ışınlardan korur. Bunun dışında uzmanlar saçınızı fazla yıkadığınızda saçtaki yağlar gideceginden fazla saç temizliği saç tellerini kıracağını söylemektedirler. Aşırı yağlanan saç gün içinde canınızı fazlasıyla sıkabilir. Saçınıza verdiğiniz şekil gidebilir, saçınızın daha hızlı kirlenmesine neden olur.  Bu nedenle saçınızın aşırı yağlanmaması için bazı önlemler alabilirsiniz.

Saçın Yağlanmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

1-) Saçınızı hergün yıkayabilirsiniz fakat hergün şampuan kullanmayın. Şampuan saçınızı kurutacağından saç tellerinin zarar görmesine sebeb olur.  Kuruyan saç derisi de kendini korumak için daha fazla yağ üretecektir. Yani sonuç olarak ne kadar cok saç derisini kurutursanız o kadar yağ üretecektir.  Haftada 2-3 gün şampuan kullanarak hergün saçınızı yıkayabilirsiniz.

2-) Çok sıcak su da duş almayın . Kullandığınız şampuandan eğer rahatsızsanız hemen değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Salarnyalanmamasnnlemekiinneyaplr.jpg

3-) Saç haçmini azaltan ve saç tellerine zarar veren jole,sprey vb. şeyleri mümkün oldukça az kullanmaya özen gösterin.

4-) Ellerinizi saçınızdan uzak tutmanızı öneririz. Elinizde ki yağ veya kir saçınıza geçeceginden daha çabuk saçınız yağlanacaktır.  Saçınızı sık sık tarayabilirsiniz fakat fırçalamayınız.

5-) Saçızını düzleştirmek için sürekli maşa kullanmayınız.  Ne kadar sıklıkla kullanırsanız o kadar fazla yağlanma yapacaktır.

6-) Vücudu yağlandıracak hazır gıdalar tüketiminden olabildiğince kaçının.

7-) Saç kırıkları saçınızı solgun ve bakımsız göstereceğinden  aldırın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz