Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Saç Bakımı > Saçınıza zarar veren 5 faktör!

Saçınıza zarar veren 5 faktör!

Saçınıza zarar veren 5 faktör!

Görünüşünüz, çekiciliğiniz ve dış görünüşün en etkili hatları olan saçlarınız sizin için çok değerli olmalı. Saçlarınız döküldüğünde ya da kırıldığında bakımsız bir görüntü verdiğinizi biliyor muydunuz? Saçlarınız dış görünüşünüzle birlikte kişiliğinizi ortaya koyan bölgenizdir. Her bayan gibi sizde saçlarınıza zarar vermek istemezsiniz dimi. Saçlarınıza özen gösterirken aslında ister istemez zarar verdiğinizi biliyor muydunuz? Saçlarınız en hassas bölgeleriniz arasındadır. Saçlarınıza zarar verdiğinizde dökülme ve kopmalar kaçınılmazdır.

Saçınıza zarar veren faktörlerSaçınıza zarar veren 5 faktör!

1- Saçınızı taradığınızda saçlarınızdaki bütün mikroplar tarağınızda kalır. Tarağınızı temizlemeden tekrar saçınızı aynı şekilde taradığınızda tarağınızdaki mikropları tekrar saçınıza geri sürerek saçlarınız kırılmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı taradığınızda tarağınızı iyice temizlemelisiniz. Aksi takdirde saçlarınıza zarar verebilirisiniz.

Saçınıza zarar veren 5 faktör!2- Lastik toka saçınızı gereğinden fazla sıkmaktadır. Bu yüzden saçlarınız kırılabilir. Saçlarınız sıkıldığında güçlerini kaybederler ve bir noktadan itibaren kırılmaya başlarlar bu yüzden saç lastiği ne kullanışlı olsa da saçınıza büyük zararı bulunmaktadır.

 

 

Saçınıza zarar veren 5 faktör!

3- Fön çekerken saçlarınız düzleştirmek ya da şekil vermek için yakarsınız. Saçlarınızı yakmanız demek saç köklerinizden saç telinizi ayırmanız demektir. Saçınızı yaktığınızda saçınızdaki bütün vitamin ve mineralleri yok edersiniz. Bu yüzden saçlarınızı daha az ısıda yapmalısınız.

 

Saçınıza zarar veren 5 faktör!

4- Sırf saçlarınızın uzun kalması için kırıklarınızı kestirmiyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Kırıklarınız diğer saçlarınıza da zarar vererek köklerini zedelemektedir. Bu sayede diğer saçlarınızda yavaş yavaş kırılacaktır ve ilerlediğinde dökülmeler meydana gelecektir.

 

 

Saçınıza zarar veren 5 faktör!5- Saç tarama şeklinizde saç sağlığınız için çok önemli yer almaktadır. Saçlarınızı dipten başa kadar taramalısınız. Bu sayede köklerdeki vitaminleri saç tellerinize yayarak saçınız besleyebilirsiniz. Saç köklerinizdeki maddelerin saç tellerinize ulaşması zaman aldığı için baştan dibe kadar taramanız tavsiye edilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort