19 Ağustos 2014

Saç yağlanmasının nedenleri nelerdir?

Saç yağlanması hemen herkesin hayatının bir bölümünde karşı karşıya kalmış olduğu önemli bir saç problemidir. Bu problemi önleme noktasında nedenlerini bilmenin sizler için büyük artı olacağı düşüncesinden yola çıkarak bu yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Saç yağlanmasının nedenleri nelerdir?

Saç ürünleri reklamlarında genellikle kuru saçlar tema olarak konu edilir şayet yağlı saçlarda kuru saçlar kadar saç derinize ve de saçınıza büyük problemler yaşatabilir. Saçta ki yağlanma saç uçlarındaki kırılmaları önler, saç derinizin yumuşak kalmasını sağlar, çeşitli cilt hastalıklarının da önüne geçebilir şayet birçok faktörle de saçınıza ve saç derinize büyük tahribatlar verebilmektedir. Örnek verecek olursak yağlı saçlar çok fazla ve çabuk kirlenir, şekil vermesi oldukça zor zahmetlidir, Saç derisindeki gözenekleri tıkar ve böyle daha birçok faktör buna ekleyebiliriz. Aslında küçük birkaç önemli noktaya dikkat etsek saç yağlanması probleminin de önüne geçebiliriz ama. Biz üşengeç insanlar buna bile zaman ayıramayıp bu Saç yağlanmasının nedenleri3problemle karşı karşıya kalabiliyoruz. Sizlere yazımda saç yağlanması probleminin en sık nedenlerini derinlemesine araştırmalar neticesinde sunuyoruz. Nedenlerini bilirseniz saç yağlanmasını önlemeniz bir o kadar kolay olacağı kanaatindeyiz.

Saç yağlanmasının nedenleriSaç yağlanmasının başlıca nedenleri

-Saç derinizin normalden fazla yağ salgılaması

-Saçların düzenli yıkanmaması

-Hormonlarda dalgalanmalar

-Sürekli saç düzleştirmek ve fön çekmek

Saçla sürekli oynamak

-Toza ve dumana maruz kalmakSaç yağlanmasının nedenleri5

-Sürekli terleyen saç derisi

-Kepekli saçlar

İnce telli saçlara sahip olmak

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Jale dedi ki:

    kpss mağduru olarak ders çalıştığım dönemde en çok yaşadığım sorunlardan biriydi saç yağlanması.. ders çalışırken elim sürekli saçımda oynuyordum saçla oynanması saç yağlanmasını artırır.

  2. Serpil dedi ki:

    saçlarım ince telli olduğundan aşırı yağlanma sorunum vardı kına kullandım sorun az da olsa giderildi. yağlanan saçlar için kına çok etkili.

YORUM YAZ