Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Ocak 2020

Anasayfa > Saç Bakımı > Saç Spreyi Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Saç Spreyi Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Saç Spreyi Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Saç Spreyi Kullanımı, Faydaları ve Zararları

‘’Saça şekil verme’’ amacı ile kullanılan spreyler, elektriklenmiş saların toparlanmasında ve düzenlenmesinde de önemli pay sahibidir. Saç spreyi, zayıf saç köklerine sahip olan insanlarda olumsuz etkilere neden olabiliyor, bu yüzden sık kullanım hiçbir zaman tavsiye edilmiyor.

Kullanım

  • Şekillendirmek istediğiniz bölgeye 1 karış uzak mesafeden az miktarda sıkmanız yeterli olacaktır. Yakın mesafeden sıkılan sprey direkt saç derisine nüfuz ederek bu bölgeye zarar verebiliyor.
  • Kullanım miktarını belirleyecek olan sizlersiniz. Saçınızın ihtiyacından daha fazlasını kullanmak ise saç köklerine büyük ölçüde zarar verecektir.
  • Dilerseniz spreyi elinize sıkarak saçlarınıza sürebilir ve bu şekilde de kullanımı doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Faydaları

Saç spreyinin fayda sağladığını söylemek ne yazık ki mümkün değil ancak bazı istisnai ürünler mevcut. Eczanelerde satışı yapılan ve bakım ürünü olarak da değerlendirilen saç spreylerini tercih edebilirsiniz.

Zararları

Kırıklar ve saç dökülmeleri, saç spreylerinin en büyük zararları arasında gösteriliyor. Saça sert bir yapı kazandırdığı için köklerin hareket etmesini de belli oranda engelliyor ve bu da kısa sürede kırılmalara neden olabiliyor. Aynı zamanda saç derisine de nüfuz eden sprey, sahip olduğu kimyasal içerikler nedeniyle derinin hava almasına engel oluyor. Uzun süreli ve sık kullanımın yanı sıra günün sonunda saçlarınızı yıkamadığınız takdirde uyku esnasında da saçlarınız zarar görecektir. Saç spreyi tercihi yaparken içeriğine muhakkak göz atmalısınız. Ne yazık ki birçok ürün yoğun miktarda kimyasal barındırıyor ve bu da saçlarınıza belli oranda zarar veriyor. Saç şekillendirmede doğal ürünleri kullanmanız her daim sizlerin lehine olacaktır ve mümkün olduğunca tercihlerinizi bu ürünlerden yana yapmanız gerekiyor.

Saç spreyi kullandıktan sonra gün sonunda saçlarınızın bakımını yapmanız gerekiyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yatmadan önce muhakkak temizlemeniz ve ılık su ile spreyin etkisini ortadan kaldırmanız gerekiyor. Uyku esnasında insan metabolizması çok daha yavaş çalıştığı için insanın en zayıf anı olarak nitelendiriliyor. Saçlarınızı ılık su ile yıkayıp kuruladıktan sonra uyku moduna geçmeniz de sizlerin lehine olacaktır. Son olarak saç spreyinin sık kullanım ile birlikte kepek oluşumuna neden olduğunu da eklemekte fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort